Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole „Jedna Odra” jest organizatorem opolskiej edycji biegu „Tropem Wilczym”.

Odbędzie się on w naszym mieście w niedzielę. w godz. od 11.30 do 13.30, a jego trasa będzie przebiegać głównie na wyspie Pasieka. Bieg zostanie podzielony na dwa dystanse o długości 1963 m (mała pętla) oraz 10 km (duża pętla).

Początek biegu i meta (wspólne dla obu dystansów) znajdować się będą na parkingu przy amfiteatrze. Przebiegał będzie ulicami: Powstańców Śląskich i Jana Kochanowskiego następnie przy bulwarze nad Odrą bieg rozdzieli się. Ten na krótszym dystansie kontynuowany będzie alejkami parkowymi w parku Nadodrzańskim oraz bulwarem Karola Musioła do mety. Bieg na dłuższym dystansie kontynuowany będzie przez bulwar nad kanałem Młynówka, ulicami: Struga, Walecki, Marka z Jemielnicy, alejkami wokół kąpieliska „Bolko”, ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż Odry i dalej jak trasa krótkiej pętli do mety.

Organizatorzy biegu w Opolu serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i regionu do kibicowania uczestnikom na trasie. Niestety, przewidziany w regulaminie biegu limit uczestników został wyczerpany wobec czego nie będzie możliwości zarejestrowania się do udziału w zawodach.

Po biegu przewidziane jest wręczenie nagród dla biegaczy w czterech kategoriach (kobiecej i męskiej na obu dystansach) oraz losowanie upominków wśród wszystkich uczestników biegu.

foto: materiały organizatora