W 16. kolejce Fortuna 1 Liga pokonujemy ŁKS Łódź 3:0. Wynik spotkania otworzył Mateusz Marzec, a dwie bramki dorzucił wychowanek Akademii Odry Maciej Wróbel.

Od pierwszych minut spotkania, piłkarze Odry Opole zamknęli na własnej połowie drużynę z Łodzi. W 4. minucie szansę na otwarcie wyniku miał Mateusz Kamiński, lecz futbolówka po jego strzale z główki poszybowała ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Michała Kota. 5 minut później główkował celnie jego imiennik. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka została przedłużona do Mateusza Marca, a ten zamknął akcję i wyprowadził Opolan na prowadzenie. Bramka wyraźnie dodała skrzydeł zawodnikowi z nr 17, ponieważ chwilę później po indywidualnej akcji, wbiegł z piłką w pole karne i oddał strzał. Niestety, niecelny. Łodzianie próbowali odrobić straty, a przed szansą stanął Pirulo. Po raz kolejny w tym sezonie kapitalną interwencją popisał się jednak Mateusz Kuchta. Pod koniec pierwszej połowy niebiesko-czerwoni podwyższyli prowadzenie na 2-0. Błąd bramkarza wykorzystuje Maciej Wróbel, który “wyplutą” piłkę kieruje do bramki rywala.

Po dominującej pierwszej połowie, Opolanie nie popełnili błędu z meczu z Jastrzębiem i nie zwolnili w drugiej części spotkania. Po znakomitym dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ponownie trafia wychowanek Akademii Odry – Maciej Wróbel. Łodzianie byli kompletnie bezradni, a okaesiacy szukali kolejnych trafień. Swoją szansę po dograniu bardzo dobrze dysponowanego Macieja Wróbla miał Dawid Czapliński, lecz piłka minęła prawy słupek bramki. Wynik meczu do końca się już nie zmienił.

Trener Piotr Plewnia i jego sztab po raz kolejny udowodnili, że doskonale znają swój zespół, a zmiany w składzie  przyniosły oczekiwany efekt.

Odra dzięki zwycięstwu przeskoczyła w tabeli ŁKS i wciąż utrzymuje kontakt z czołówką walczącą o baraże do Ekstraklasy.

16. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 05.11.2021 r. godz. 18:00

Odra Opole – ŁKS Łódź 3:0 (2:0)