Opole leży na terenie wolnym od sejsmicznych wstrząsów, ale im bliżej spotkania w ramach 33.  kolejki – tym bardziej wyczuwalne jest specyficzne drżenie.

To drżenie serc kibiców Czarnych Koszul. Beniaminek z Konwiktorskiej wciąż nie może być pewny utrzymania w I lidze. Dokładnie rok temu  przeżywaliśmy bardzo podobne emocje. Nasza batalia zakończyła się sukcesem. Jak będzie w przypadku Polonii? Nikomu nie życzymy spadku, ale w drodze po nasze marzenia DO WARSZAWY WYBIERAMY SIĘ PO ZWYCIĘSTWO!

Nastroje w drużynie są bojowe. Polonia należy do grona drużyn, które u siebie punktują dużo słabiej niż na wyjazdach. W 16 spotkaniach zaledwie 11 punktów uzyskanych w siedmiu nieprzegranych meczach. Aż 9 porażek. Pierwsze w tym sezonie spotkanie ligowe Odry i Polonii zakończyło się pewnym zwycięstwem niebiesko-czerwonych. Bramki Rafała Niziołka, Dina Suli, Kuby Antczaka i obroniony przez Artura
Halucha dobrze oddają przewagę w tamtym spotkaniu.

Najwyżej wycenianym graczem drużyny z Konwiktorskiej jest lewonożny hiszpański ofensywny pomocnik Xabi Auzmendi. Najlepszym strzelcem jest Szymon Kobusiński – autor ośmiu trafień. Najskuteczniejszym asystentem jest Michał Bajdur, który asystował partnerom 7 razy i tyle samo razy samodzielnie kierował piłkę do bramki rywali. Z 14 punktami jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej Polonii. Po kontuzji do bramki Polonii wrócił dobrze znany w Opolu Mateusz Kuchta.

Jedziemy spełniać marzenia!

Polonia Warszawa – Odra Opole
33. kolejka Fortuna 1 Liga, 19.05.2024 godz.: 15:00

Transmisja spotkania:
http://bit.ly/OdraPPV

https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L