Młody zawodnik (rocznik 2006) Akademii Odry Opole w dniu dzisiejszym podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt. Szymon, grający na co dzień w zespole U-17 na poziomie Centralnej Ligi Juniorów jest wyróżniającym się zawodnikiem.

Bardzo się cieszę, że Szymon swój pierwszy kontrakt podpisał z naszym klubem. To dla nas wszystkich ważny dzień. Wierzymy, że po pierwszej umowie wkrótce będą kolejne. W pionie młodzieżowym Akademii Odry Opole mamy wielu ciekawych zawodników, jednak w przypadku Szymona, żaden z naszych trenerów nie miał wątpliwości co do propozycji kontraktu. „Szklina” jest też potwierdzeniem dobrej współpracy pomiędzy opolskimi klubami (dołączył do nas z UKS Rodło Opole) i rzetelnie wykonanej pracy przez trenerów naszej Akademii Tomka Piwowarczyka oraz Marka Tracza” – mówi koordynator projektów sportowych oraz trener U-17 Paweł Jędrzejewski.

Trener I drużyny Piotr Plewnia odniósł się do szkoły i zwrócił uwagę na rolę edukacji w procesie szkolenia młodych zawodników. Co warte podkreślenia w kontrakcie Szymona, który jest uczniem klasy piłkarskiej w IX Liceum Ogólnokształcącym w Opolu, zawarto paragrafy związane z wynikami osiąganymi w nauce.