Na inaugurację rundy w klasie okręgowej, Odra II Groszmal Opole, wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu, rozbiła Po-Ra-Wie II Większyce 5:0.

W podstawowym składzie naszych rezerw znalazło się aż 10 zawodników z kadry pierwszego zespołu. Niewiadomą przed meczem były więc tylko rozmiary zwycięstwa. Skończyło się na pięciu bramkach, a w głównej mierze była to zasługa dobrze spisującego się w bramce gości Pawła Jasiulka. Uchronił on swój zespół przed wyższą porażką.

Opolanie od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Nie brakowało zaangażowania, a wpływ na to miał z pewnością fakt, że spotkanie na stadionie przy ul. Brzegowej obserwował trener pierwszoligowego zespołu Mirosław Smyła. W opolskim zespole podobać musiała się zwłaszcza gra Mateusza Marca i Gabriela Nowaka. Dwa gole zdobył czeski napastnik Dawid Ledecky dając sygnał trenerowi Smyle, żeby o nim nie zapominał. Cieszy również, że coraz pewniej po chorobie, przez którą stracił prawie miesiąc w czasie przygotowań czuje się nasz słowacki stoper Martin Baran.

Po tej wygranej nasze rezerwy awansowały na 7. miejsce w tabeli grupy drugiej klasy okręgowej. Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny mecz. Groszmal Odra II zagra w Źlinicach z miejscowym Orłem, który jest wiceliderem. Więcej o rozgrywkach – TUTAJ.

Protokół meczowy
16. kolejka II grupy opolskiej klasy okręgowej
niedziela, 11 marca, godz. 15:00

Odra II Groszmal Opole – Po-Ra-Wie II Większyce 5:0 (3:0)
1:0 – Ledecky, 13 min
2:0 – Marzec, 37 min
3:0 – Nowak, 38 min
4:0 – Pietruszka, 73 min
5:0 – Ledecky, 85 min

Odra II:
Turek – Trznadel (46. T. Swendrowski), Kowalski, Baran, Czmielewski – Maćczak (46. Żagiel), Wepa, Bonecki (60. Pietruszka), Nowak (46. Peroński), Marzec – Ledecky. Trener Łukasz TWARDAWA.

foto: Mirosław Szozda