Stało się to, co było nieuchronne. W najbliższą sobotę nie dojdzie do skutku hitowe spotkanie naszego zespołu w Częstochowie. W zamian rozegramy sparing ze Stalą Brzeg.

Decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, mecz Raków Częstochowa – Odra Opole został przełożony i odbędzie się w innym terminie. Powodem jest oczywiście zły stan murawy na stadionie rywala, spowodowany niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dziś w Częstochowie – zgodnie z prognozami – załamała się pogoda. Padał śnieg, boisko bardzo szybko spowił biały puch, dlatego o walce o ligowe punkty nie mogło być mowy. Działacze Rakowa zwrócili się ze stosownym wnioskiem do PZPN, stadion w piątek rano odwiedził delegat, sporządził stosowny raport i na jego podstawie podjęto decyzję o przełożeniu meczu, który zapowiadał się hitowo zarówno pod względem sportowym (Odra i Raków to przedstawiciele ścisłej czołówki Nice 1 Ligi), jak i kibicowskim (pod Jasną Górę wybierało się kilkuset fanatyków niebiesko-czerwonych).

– Nie mamy na to wpływu, więc co zrobić? Sypie z nieba, przyjeżdża delegat, trzeba się z tym po prostu pogodzić. Wykorzystujemy jednak ten termin, by rozegrać mecz kontrolny, bo mamy wielu zawodników, którzy potrzebują tej gry – powiedział Mirosław Smyła, trener Odry.

W sobotę o godz. 10:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Centrum Sportu zmierzymy się z trzecioligową Stalą Brzeg.

foto: RKS Raków Częstochowa