Wiadomość, która o godz. 13:18 pojawiła się na profilu Facebook piłkarza zelektryzowała opolski światek piłki nożnej.

Po 20 latach zawodowej gry w piłkę popularny “Leon” napisał:

“Dziś oficjalnie wieszam buty na kołku. Wyczyszczone, wypastowane czekają na powołanie do oldbojów”. Czas na nowe wyzwania oraz realizację planów i marzeń”.

Kilkanaście lat w Odrze Opole, kilka w Piaście Gliwice, krótsze okresy w Warszawie, Gorzycach, czy Zdzieszowicach, trzy sezony w Ekstraklasie, zawsze profesjonalne podejście do treningów i wysoka forma, to dorobek, którym pochwalić się może niewielu.

Dzisiaj Maciej Michniewicz to między innymi nauczyciel wychowania fizycznego w szkole średniej oraz pomysłodawca, założyciel i właściciel szkółki piłkarskiej, więc z pewnością swoje bogate doświadczenie przez wiele lat będzie z pożytkiem dla opolskiej piłki przekazywał kolejnym pokoleniom dzieci i młodzieży.

Seniorski futbol poniesie sporą stratę, chociaż emotikonki dodane przez Macieja Michniewicza na końcu cytowanego wpisu, zdają się świadczyć o tym, że jeszcze nie wszystko dla zawodowej piłki stracone…

Gdyby nic się nie zmieniło, życzymy “Leonowi” realizacji planów i wyzwań oraz spełnienia wszystkich marzeń! Dziękujemy bardzo za lata poświęcone Odrze i pot przelany na chwałę “Niebiesko-Czerwonych”.

Fot. Mirosław Szozda