W pierwszym meczu sezonu 2021/2022 przegrywamy u siebie z Miedzią Legnica 1:4. Jedyną bramkę dla naszego zespołu, z rzutu karnego, strzelił Krzysztof Janus.

Nie tak wyobrażali sobie start rozgrywek sympatycy Odry. Goście z Legnicy zdecydowanie lepiej weszli w mecz i już w 11. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Krzysztof Drzazga miał zdecydowanie zbyt dużo miejsca w polu karnym i pięknym strzałem pokonał Mateusza Kuchtę. Odra nie miała pomysłu jak sforsować obronę gości i w pierwszej części meczu nie oddała żadnego celnego strzału na bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Miedzi. Trzy minuty po wznowieniu gry akcję legniczan pewnym strzałem w polu karnym zakończył Dominguez, podwyższając wynik spotkania. W 52. minucie blisko zdobycia kontaktowej bramki był Tomas Mikinic, jednak po świetnym dograniu od Rafała Niziołka strzelił wprost w bramkarza. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że “niewykorzystane sytuację się mszczą” i niestety przekonali się o tym nasi zawodnicy. W 53. swoja drugą bramkę w tym meczu strzelił Krzysztof Drzazga.

W 66. minucie pojawiło się “światełko w tunelu”. Rzut karny na bramkę dla Odry zamienił Krzysztof Janus. Dziesięć minut później ponownie stanął na jedenastym metrze od bramki Miedzi ,jednak tym razem lepszy był Paweł Lenarcik. W 80. minucie wynik spotkania ustalił Kamil Zapolnik.

1. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 30.07.2021 r., godz. 18:00

Odra Opole – Miedź Legnica 1:4 (0:1)

Janus 66′(rzut karny) – Drzazga 11′, Dominguez 48′, Drzazga 53′, Zapolnik 8′.

Sędzia: Piotr Urban – Warszawa

Odra Opole: Kuchta – Spychała, Kamiński (kpt), Tkocz (M), Maćkowiak (M) – Drewniak, Wróbel(M) (Trojak 54′), Mikinić (Sauczek 54′), Niziołek (Marzec 68′), Nowak (Janus 54′), Piech (Czapliński 59′)

Rezerwowi: Sapielak (M), Klimek (M), Kaczka (M), Żak.

Trener Piotr Plewnia.

Miedź Legnica: Lenarcik – Mijuskovic, Matuszek (kpt), Borde, Garuch, Dominguez, Lehaire (Tront 75′), Śliwa (Kaczmarek 63′), Drzazga (Zapolnik 75′), Carolina, Makuch (Stróżyński 84′).

Rezerwowi: Abramowicz, Bednarski, Marcate, Azikiewicz, Hoogenhout.