Pierwsza połowa w wykonaniu Odry była bardzo dobra, ataki wszechstronne, strzałów dużo, tempo gry wysokie.

Trener Grzegorz Zmuda był szczególnie zadowolony z realizacji przedmeczowych założeń, zwłaszcza kombinacyjnych ataków skrzydłami rozgrywanych na dużej szybkości, co przy południowym upale kosztowało piłkarzy sporo sił.

Przeciwnik miał jedną poważniejszą sytuację strzelecką, doszło do niej po momencie dekoncentracji i spóźnionej reakcji na długą piłkę w pole karne.

Odra przeważała w każdym elemencie i często dochodziła do pozycji strzeleckich, skończyło się jednak na jednym golu. Prowadzący piłkę Jakub Maraszek popisał się dokładnym prostopadłym podaniem do Kamila Salatyckiego, a ten wykorzystał sytuację 1 na 1 z bramkarzem MKS-u.

Wysoka temperatura i tempo z pierwszych 45 minut dało się we znaki obu drużynom i druga połowa była już słabsza, a gra bardziej nerwowa, mimo to Odra potrafiła strzelić na 2:0, a przeciwnik ponownie odpowiedział jedynie jedną groźną, ale niewykorzystaną sytuacją.

Drugą bramkę zdobył Dejwid Jackowski. Po rzucie rożnym piłka została przerzucona na drugą stronę boiska, zamknął sytuację Maraszek i spod linii końcowej posłał płaskie i mocne dośrodkowanie, które Jackowski z najbliższej odległości zamienił na gola.

MKS Gogolin to silny zespół, a odniesione zwycięstwo jest tym cenniejsze, że w składzie gości znaleźli się zawodnicy pierwszej drużyny (IV liga), której spotkanie zostało przełożone na wtorek (13 września). Za tydzień opolscy juniorzy pojadą na teren teoretycznie słabszej Małejpanwi Ozimek.

Odra Opole – MKS Gogolin 2:0 (1:0), 10 września 2016, Centrum Sportu, Opole

Skład Odry: Damian Ziarko – Marcin Jagieła, Piotr Krzyżowski, Kacper Grądowski, Damian Olszacki (80’ Ostrowski), Tobiasz Pietruszka (kpt.), Jakub Maraszek, Marek Kotula (80’ Soforek) Krzysztof Rejowski (80’ Błażejewski), Dejwid Jackowski, Kamil Salatycki (60’ Lakwa).

Rezerwowi: Dominik Klisz – Patryk Soforek, Piotr Ostrowski, Przemysław Błażejewski, Jakub Lakwa.

Bramki: 41’ Salatycki (asysta Maraszek), 85’ Jackowski (Maraszek). Żółta kartka: Maraszek.

Trenerzy: Grzegorz Zmuda, Tomasz Copik.

Na czele tabeli znajdują się trzy zespoły, które kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa (x4), więc o ich lokacie decyduje bilans bramek: Pomologia Prószków (23:2), Odra Opole (20:2) i MKS Kluczbork (19:2), a kolejne miejsca zajmują: Stal Brzeg (9 pkt.) oraz Chemik Kędzierzyn-Koźle i MKS Gogolin (po 6 punktów).