W swoim trzecim przedsezonowym sparingu podopieczni trenera Piotra Plewni pokonali Arkę Gdynia 2:0. Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Bernard Petrak oraz Konrad Nowak.

Początek meczu to zdecydowane ataki naszego zespołu. Już w pierwszej minucie zakotłowało się pod bramką Arki. Niziołek dośrodkowaniem z prawej strony szukał Adama Żaka, jednak na rzut rożny wybili obrońcy Arki. Po rzucie rożnym strzelał Miłosz Trojak, lecz ponownie piłka została wybita na korner. W siódmej minucie Jakub Szrek po rajdzie prawą stroną stanął “oko w oko” z bramkarzem Arki, niestety posłał piłkę obok słupka. W 25. minucie Arkowcy mieli najlepszą okazję do objęcia prowadzenia. Adam Deja dośrodkował z rzutu wolnego, Karol Czubak uderzył z woleja, ale obok słupka. W 34 minucie nasz zespół objął prowadzenie. Po szybkim wyprowadzeniu piłki z naszej połowy ta trafiła do Krzysztofa Janusa i jego strzale odbiła się od poprzeczki. Dobitkę Żaka zdołał jeszcze odbić bramkarz gdynian, jednak przy strzale Petraka był już bezradny.

Podobnie jak w poprzednich meczach na drugą połowę na boisko wybiegła inna drużyna. Na placu gry pozostał tylko Mateusz Kamiński i Bernard Petrak. Od początku drugiej części Arka dążyła do wyrównania stanu rywalizacji, jednak nasi zawodnicy skutecznie zatrzymywali ataki rywali. W 54. minucie rajd lewą stroną boiska Mateusza Marca zatrzymał obrońca Arki. W 77. minucie niebiesko-czerwoni podwyższyli prowadzenie. Konrad Kostrzycki zagrał w środek pola do Macieja Wróbla, ten zagrał na prawą stronę do Mateusza Spychały. Nasz skrzydłowy dorzucił w pole karne, gdzie najwięcej zimnej krwi zachował Konrad Nowaki, który ze spokojem skierował piłkę do bramki Arki. Minutę później rywale byli blisko zdobycia bramki kontaktowej, skutecznie przed linią bramkową interweniował Maksymilian Tkocz.

Odra Opole – Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Petrak 34′, Nowak 77′

Odra I połowa: Kuchta, Kostrzycki, Kamiński, Żemło, Szrek, Niziołek, Trojak, Petrak, Mikinic, Janus, Żak.
Odra II połowa: Sapielak, Kędziora, Kamiński (Kostrzycki 62′), Tkocz, Spychała, Hreben, Wróbel, Petrak (Szrek 62′), Nowak, Marzec, Piech.

Arka I połowa: Krzepisz – Sasin, Marcjanik, Bunoza, Hiszpański – Stępień, Deja, Bednarski, Adamczyk – Aleman,  Czubak.
Arka II połowa: Krzepisz – Tomal, Dobrotka, Memić, Lipkowski – Siemaszko, Staniszewski, da Silva, Żebrowski – Skóra, Kobacki.