W meczu towarzyskim niebiesko-czerwoni wygrali ze Skrą Częstochowa 3:2.

Dla podopiecznych Piotra Plewni dzisiejszy mecz ze Skrą był już piątym meczem kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek. Wcześniej wygrali z  Polonią Bytom 7-1 i Arką Gdynia 2-0, zremisowali z Chojniczanką Chojnice 2-2 oraz przegrali z Ślęzą Wrocław 1-2. Spotkanie było rozgrywane w nietypowym systemie 4×30 minut.

Niebiesko-czerwoni szybko wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Arkadiusza Piecha, który wykorzystał dośrodkowanie Tomasa Mikinicia. W 18. minucie po rzucie rożnym bramkę dla Skry zdobył Aleksander Paluszek. Ten sam zawodnik w 65. minucie ponownie wykorzystał dośrodkowanie z narożnika boiska i gości wyszli na prowadzenie. Dwie minuty później ponownie był remis. Mateusz Kamiński długim podaniem uruchomił Konrada Nowaka, a ten ze spokojem przelobował wychodzącego z bramki bramkarza rywali. W 112. minucie zwycięstwo niebiesko-czerwonym zapewnił Adam Żak, który głową skierował piłkę do siatki.

Odra Opole – Skra Częstochowa 3:2

Piech 3′, Nowak 67′, Żak 112′ – Paluszek 18′, 65′.

Odra I połowa: Sapielak – Kostrzycki, Żemło, Kędziora, Spychała, Hreben, Trojak, Klimiek, Mikinic (Nowak 40′), Sauczek, Piech.
Odra II połowa: Kuchta – ZT, Kamiński, Tkocz (Kędziora 86′), Szrek, Wróbel, Niziołek, Petrak, Marzec, Nowak (Janus 80′), Żak.