W piątej kolejce Fortuna 1 Liga, niebiesko-czerwoni pokonali na własnym stadionie Chrobrego Głogów 1:0. Jedyną bramkę z rzutu karnego w 89′ strzelił Krzysztof Janus.

Odra podobnie jak w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec od razu ruszyła do ataku. W 5. minucie spotkania świetnym zagraniem do Cezarego Sauczka popisał się Mateusz Marzec, jednak nasz skrzydłowy przegrał pojedynek sam na sam z Rafałem Leszczyńskim. W kolejnych minutach dwukrotnie swojego szczęścia próbował Miłosz Trojak. Najpierw po strzale z dystansu piłkę złapał bramkarz przyjezdnych, a w 20. minucie nasz pomocnik odnalazł się w polu karnym i uderzył po krótkim rogu, jednak tylko w sobie znany sposób bramkarz gości odbił piłkę na rzut rożny.

Od 30. minuty Odra grała z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartę za faul na Mateuszu Spychale obejrzał Tomasz Cywka. Od tego momentu Chrobry cofnął się pod swoją bramkę a Odra “biła głową w mur”.  W pierwszej części bramkarza rywali próbowali zaskoczyć Marzec i Spychała, jednak za każdym razem górą był świetnie dysponowany Leszczyński.

Po zmianie stron Odra nadal kontrolowała wydarzenia na boisku. W 63. piłkę do siatki skierował, wprowadzony kilka minut wcześniej, Arkadiusz Piech, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej naszego napastnika. Siedem minut później ponownie umiejętnościami popisał się bramkarzy przyjezdnych po główce Marca. W 88. minucie po kolejnym rzucie rożnym golkiper Chrobrego znakomicie obronił mocne uderzenie Arkadiusza Piecha, lecz wcześniej piłkę ręką zagrał jeden z obrońców przyjezdnych i sędzia wskazał na “wapno”. Z jedenastu metrów Krzysztof Janus pewnie pokonał bramkarza Leszczyńskiego, czym zapewnił Odrze trzy punkty i awans na 4. pozycję w tabeli.

5. kolejka Fortuna 1 Ligi, poniedziałek 23.08.2021 r., godz. 18:00

Odra Opole – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)