W pierwszym meczu towarzyskim przed rundą wiosenną sezonu 2021/2022 podopieczni Piotra Plewni zdecydowanie pokonali trzecioligową Polonie Bytom 6:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli opolanie, którzy już w trzeciej minucie za sprawą gola Arkadiusza Piecha wyszli na prowadzenie. Nasz napastnik wykorzystał świetne podanie od Miłosza Trojaka i nie dał szans bramkarzowi gości. Goście do wyrównania doprowadzili w 19. minucie spotkania. Pomimo okazji z dwóch stron w pierwszej bramce więcej bramek nie padło.

W przerwie trener Piotr Plewnia przeprowadził osiem zmian. Odra podobnie jak w pierwszej połowie szybko strzeliła bramkę za sprawą Mateusza Marca, który wykorzystał podanie Adama Żaka. W 55. minucie Żak ponownie wystąpił w roli asystenta, a na listę strzelców wpisał się Tomas Mikinic. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga Odry, udokumentowana trzema kolejnymi bramkami Marca. W ostatniej minucie spotkania wynik spotkania na 7:1 ustalił Żak.

Odra Opole – Polonia Bytom 7:1 (1:1)
Piech 3′, Marzec 49′, 59′, 63′, 74′, Mikinic 55′, Żak 90′ – Tkaczuk 19′

Odra I połowa:  Kuchta (Kalinowski 31′), Kędziora, Kostrzycki, Żemlo, Spychała, Wróbel, Trojak, Klimek, Nowak, Janus, Piech.

Odra II połowa: Kalinowski (Balawejder 61′), Kędziora (Żemło 68′), Kamiński, Tkocz, Mikinic, Niziołek, Hreben, Petrak, Nowak (Paszkowski 64′), Marzec, Żak.