W trzydziestej trzeciej  kolejce Fortuna I ligi Odra Opole zagra przy Oleskiej z Olimpią Grudziądz. Oba zespoły mają tyle samo punktów i do końca będą walczyły o utrzymanie.

Po środowym meczu, z pewnym już awansu do Ekstraklasy Podbeskidziem, w niedziele w przedostatniej kolejce Odrę czeka mecz “o sześć punktów” z Olimpią. Obie drużyny przed tą kolejką mają po 39 punktów – tak jak GKS Jastrzębie i GKS Bełchatów. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w takim przypadku w celu ustalenia kolejności drużyn w tabeli  trzeba liczyć wówczas bilans bezpośrednich spotkań między zainteresowanymi drużynami. W związku z tym w tzw. „małej tabeli” niebiesko-czerwoni wypadają najgorzej i to oni zajmują 16 miejsce w tabeli.

Dobrą wiadomością jest powrót do kadry zespołu, ostatnio kontuzjowanego, kapitana Mateusza Kamińskiego oraz Łukasza Winiarczyka, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. Z tego samego powodu zabraknie zaś Piotra Żemło, który w meczu z “Góralami” zobaczył 8 żółtą kartkę w sezonie.

W jesiennym meczu w Grudziądzu gospodarze zwyciężyli 3-1. Jedyne trafienie dla niebiesko-czerwonych zdobył Arkadiusz Piech, dla którego było to premierowe trafienie w naszych barwach.

Odra Opole – Olimpia Grudziądz

33.  kolejka Fortuna 1 Ligi
Niedziela, 19 lipca 2020, godz. 18:00, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Sędziuje: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Transmisja TV: IPLA

Transmisja Radiowa: Radio Opole

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 1,72

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk