Zapytaliśmy postacie bliskie naszemu klubowi, jak widzą szanse „niebiesko-czerwonych” w spotkaniu z zespołem z Podkarpacia.

W pierwszym oficjalnym spotkaniu sezonu 2016/17, Siarka Tarnobrzeg w ramach rozgrywek o Puchar Polski, pokonała Odrę w Opolu aż 3:0. W kolejnym pojedynku – tym razem ligowym – nasi piłkarze wywieźli jeden punkt z Tarnobrzega. Jakim wynikiem zakończy się rewanżowe starcie, przekonamy się już niebawem. Jednak już teraz zapytaliśmy postacie bliskie naszemu klubowi, jak widzą szanse „niebiesko-czerwonych” w spotkaniu z zespołem z Podkarpacia?

Grzegorz Bryłka (były piłkarz Odry): – Myślę, że po powrocie do zespołu zawodników kontuzjowanych i wysokim wyjazdowym zwycięstwie, po zadyszce nie będzie już śladu. Mecz z Siarką u siebie i przy własnej publiczności, której wsparcie będzie dodatkowym atutem, Odra wygra 2:0.

Zbigniew Janik (wieloletni kibic Odry): Uważam, że Odra wygra 3:1. Po małym kryzysie drużyna wróciła na drogę sukcesu. Chcąc awansować, musimy każde spotkanie traktować niczym mecz „ostatniej szansy”.
Maciej Michniewicz (były piłkarz Odry): – Nie jest to łatwy mecz do wytypowania, ale obstawiałbym 2:2. Siarka na pewno chce się liczyć w walce o awans, zatem nie może grać zachowawczo. Natomiast Odra ma na pewno duży komfort w postaci punktowej przewagi. Myślę zatem, że mecz może być bardzo ciekawym widowiskiem.

Mariusz Gnoiński (były działacz Odry): – Sądzę, że Odra wskoczyła na odpowiednie tory, dzięki lepszej sytuacji kadrowej. Trener Furlepa ma możliwość wystawienia optymalnej jedenastki. Siarka na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem, ale w linii defensywnej pozostawia wiele do życzenia. W każdym meczu traci bramki, chociaż nadal liczy się w walce o awans. Typuję 3:1 dla Odry.

Rafał Krupa (były piłkarz Odry): – Typuje 1:0 dla Odry. Zwycięstwo przybliży naszych piłkarzy do awansu do 1. ligi, a zawodnicy mogą sprawić sobie i kibicom świąteczny prezent.

[rozmawial-sebastian][foto-wlasne]