W ramach 23. kolejki o mistrzostwo II ligi, opolska Odra zmierzy się w Wejherowie z miejscowym Gryfem. Tradycyjnie zapytaliśmy postacie bliskie naszemu klubowi, o wytypowanie wyniku wraz z krótkim uzasadnieniem. Przekonajcie się jak oceniają szanse naszego zespołu „Znani niebiesko-czerwoni”.

Janusz Wysocki (były prezes Odry Opole): – Chciałbym przede wszystkim pogratulować – zawodnikom, kadrze szkoleniowej i zarządowi – świetnego startu w rundzie rewanżowej. Dziewięć punktów w trzech pierwszych meczach robi wrażenie i daje ogromną nadzieję na awans. Stąd też naturalnym jest, że Odra w następnym meczu wystąpi w roli faworyta. Matematyka wskazuje, że do awansu powinno nam wystarczyć 12 pkt. w 12 kolejkach, jakie pozostały do rozegrania. Ale nikt ich Odrze nie dopisze i trzeba je wywalczyć na boisku. Mecze z zespołami grającymi o utrzymanie w lidze są niezwykle trudne, zwłaszcza na ich terenie. Przekonał się już o tym w tej rundzie m.in. Raków właśnie w Wejherowie. Dlatego też życząc Odrze kolejnego zwycięstwa, remis w tym meczu, w kontekście walki o awans do I ligi, uznałbym za wynik korzystny.

Józef Żymańczyk (były piłkarz Odry): – Chłopaki wysoko zawiesili sobie poprzeczkę, zatem każdy inny wynik niż zwycięstwo Odry będzie niespodzianką. Oczywiście Gryf mocno spręży siły na mecz z liderem. Remis dla gospodarzy byłby idealnym rezultatem, jednak wierzę w zwycięstwo naszych piłkarzy. Typuję powtórkę sobotniego wyniku z GKS Bełchatów, czyli 3:1 dla Odry.

Robert Jonczyk (były piłkarz Odry): – Typuję 2:1 dla Odry. Dotychczasowe spotkania wskazują, że zespół jest dobrze przygotowany do sezonu, a kolejne zwycięstwa dają zespołowi pewność siebie.

Krystian Kowalczyk (były piłkarz Odry): – Patrząc na miejsce w tabeli, można byłoby stwierdzić, że Odrę czeka łatwe zwycięstwo. Wejherowo jest jednak trudnym terenem, o czym przekonał się chociażby niedawno Raków Częstochowa. Wydaje mi się, że Odrę czeka ciężki bój o trzy punkty, ale ostatecznie zwycięski. Tego życzę chłopakom i trzymam za nich kciuki. Typuję wynik 1:0 dla Odry.

Łukasz Babik (były piłkarz Odry): – Ostatnie mecze i wyrównany zespół, to gwarancja walki o 3 punkty w każdym spotkaniu. Widać dobrą politykę kadrową oraz sposób w jaki zarządzany jest klub, co pozwala skoncentrować się zawodnikom na dobrej grze. Jako były zawodnik i wierny kibic, nie mogę się doczekać naszego klubu na zapleczu ekstraklasy. Trzymając kciuki za dobry występ, typuję 2:0 dla Odry.

[rozmawial-sebastian][foto-wlasne]