Czy po sobotnim spotkaniu z Rozwojem Katowice, „niebiesko-czerwoni” będą świętować awans do Nice I Ligi? A może na upragniony sukces przyjdzie nam jeszcze poczekać? O tym przekonamy się niebawem. Jednak już teraz zapytaliśmy postacie bliskie naszemu klubowi, jak widzą szanse naszych piłkarzy w starciu z „zielono-żółto-czarnymi”.

Tomasz Garbowski (prezes OZPN): – Typuję zwycięstwo Odry 2:0. Po pierwsze liderstwo do czegoś zobowiązuje, po drugie zawodnicy z Oleskiej są na fali wznoszącej i w każdym meczu punktują, szczególnie na wyjazdach, a po trzecie Rozwój Katowice w ostatnich meczach nie potrafił wygrywać. W trzech ostatnich meczach zanotował aż 3 remisy.

Damian Ałdaś (były piłkarz Odry): – Jestem pewien, że Odra wygra to spotkanie. Nie będzie to na pewno łatwy mecz. Rozwój wciąż nie jest pewny utrzymania w lidze i myślę, że z punktu widzenia drużyny z Katowic, każdy punkt będzie dla nich cenny. Odra świetnie radzi sobie na wyjazdach i moim zdaniem zwycięży 3:0, a gole zdobędą Łukasz Staroń – 2 oraz Waldek Gancarczyk, aby w następnej kolejce przypieczętować awans meczem przed własną publicznością.

Łukasz Baliński (dziennikarz Nowej Trybuny Opolskiej): – Odra wygra 2:1. Podopieczni Jana Furlepy są ostatnio w gazie i prezentują się naprawdę dobrze. Gdyby nie pechowo stracona bramka w doliczonym czasie gry spotkania z Puszczą Niepołomice w ramach poprzedniej kolejki, to mieliby na koncie cztery zwycięstwa z rzędu. Tak czy inaczej pewnie zmierzają do I ligi. Warto jednak pamiętać, że Rozwój też ma dobrą passę. Katowiczanie nie przegrali od sześciu spotkań, choć również trzy ostatnie mecze remisowali po 1:1. I właśnie taki wynik też nikogo by nie zdziwił tym bardziej, że pojedynek odbywa się na obiekcie rywala. Mimo to nieco więcej szans daje opolanom.

[rozmawial-sebastian][foto-wlasne]