Sobotnim zwycięstwem nad Błękitnymi Stargard, nasi piłkarze zapewnili sobie awans do Nice I Ligi. Do końca rozgrywek pozostały do rozegrania jeszcze cztery spotkania. Najbliższe “niebiesko-czerwoni” rozegrają z Olimpią Zambrów na wyjeździe. Czy świeżo upieczony beniaminek pierwszej ligi zrewanżuje się za jesienną porażkę w Opolu? O tym przekonamy się niebawem. Jednak już teraz zapytaliśmy postacie bliskie naszemu klubowi, jak widzą szanse naszych piłkarzy w starciu

Adam Wołek (dziennikarz TVP3 Opole): – Odra przystąpi do tego meczu z dużą dozą luzu psychicznego. Awans podopieczni Jana Furlepy mają już w kieszeni, więc podejrzewam, że zagrają spokojnie. I to może być klucz do ostatecznego sukcesu w tym meczu. Nasi piłkarze pewnie mają w pamięci ostatnie lanie z Olimpią na własnej murawie 0:3, ale o wynik jestem dziwnie spokojny. Przewiduję 2:0 dla Odry.

Krystian Golec (były piłkarz Odry Opole): – Odrę czeka zapewne ciężki mecz, ponieważ gospodarcze walczą o utrzymanie. Natomiast awans już jest nasz. Wiemy, że drużyna chce sezon zakończyć na 1.miejscu i nie będzie rozluźnienia. Myślę, że wygramy 1:0.

Dariusz Chwist (wieloletni kibic opolskiej Odry): – “Tylko zwycięstwo” – po ostatnim meczu była chwilka radości z awansu. Uważam, że właśnie teraz przyszedł ten moment i jeszcze większa mobilizacja dla zawodników Odry, gdyż teraz trzeba będzie wywalczyć o miejsce w drużynie, która w następnym sezonie zagra w 1. lidze, bo zapewne trener będzie potrzebował kilku wzmocnień, zatem jest to ostatnia szansa dla niektórych piłkarzy. To jest dodatkowa mobilizacja która spowoduje że do końca sezonu będzie gra w każdym meczu o zwycięstwo aby awansować do 1. ligi z pierwszego miejsca, bo to inaczej smakuje. Zatem nadal czekają nas ciekawe mecze, które będzie można oglądać i analizować pod kątem 1. ligi, a na koniec świętować po ostatnim meczu na Rynku w Opolu.

Adam Delimat (komentator Łączy Nas Piłka): – Mimo, że awans Odra już przypieczętowała, na pewno jest w zawodnikach chęć rewanżu za jesienną wtopę z Olimpią Zambrów w roli gospodarza. Z drugiej strony nie zdziwię się, jeśli w końcówce sezonu trener Furlepa skupi się też na innej tabeli – tej z rankingu Pro Junior System. Olimpia nie notuje co prawda zbyt dobrych wyników, ale kilku chłopaków, na czele z Piaseckim, Szerszeniem i Bachem, może Odrze napsuć sporo krwi. Typ: 1:1

Przypominamy, że kibice opolskiej Odry mogą również typować wynik na portalu zaprzyjaźnionych z klubem, legalnych zakładów bukmacherskich ForBET. Wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji tutaj, aby obstawić zwycięstwo naszego zespołu. Sprawdźcie już teraz jak bukmacherzy ocenili szanse obu ekip i wystawili kursy na spotkanie z Olimpią.

olimpia odra forbet

[rozmawial-sebastian][foto-wlasne]