Ostatni mecz na drugoligowych boiskach już w sobotę. Do Opola przyjedzie zdegradowana Polonia Bytom. Czy w meczu przyjaźni pojawią się jakiekolwiek sentymenty? O tym przekonamy się niebawem. Jednak już teraz zapytaliśmy kibiców „niebiesko-czerwonych”, jak widzą szanse naszych piłkarzy w starciu Polonią.

Grzegorz Bieniarz (Historia Odry Opole): – Typowanie takiego meczu to duża niewiadoma. Niby Odra zrealizowała swój cel jakim był awans i gra z mniejszym ciśnieniem. Sztab szkoleniowy i zawodnicy zapewniają jednak, że interesuje ich wygranie całych rozgrywek. Ale zapewne trener Furlepa będzie chciał ponownie wypróbować zawodników, którzy mniej grali i sprawdzić różne warianty taktyczne. Do tego jest to mecz ze zdegradowaną drużyną, którą nie wypada z racji przyjaźni traktować zbyt ostro. Mój typ 2:1.

Łukasz Wielichowski (wieloletni kibic Odry): – Obstawiam 3:0 dla Odry, choć będę cieszył się z każdego wyniku, niezależnie kto wygra. Liczę na to, że za 3. sezony spotkamy się z Polonią Bytom na kolejnym meczu przyjaźni, ale tym razem w Ekstraklasie.

Szymon Janus (wieloletni kibic Odry): – Jestem przekonany, że nasi piłkarze będą chcieli zrekompensować się za wynik z Częstochowy, który poszedł w świat, ale który nie oddaje faktycznego przebiegu meczu. Do tego do końca walczyć będą o tytuł mistrza ligi. Obstawiam przynajmniej 3:0.

Zbigniew Janik (jeden z założycieli Klubu Kibica Odry Opole w latach 70’): – Typuje 4:0 dla Odry. Mimo przyjaźni Odra musi zrehabilitować się za Raków oraz pokazać pierwszoligowy poziom Polonii Bytom. Jej kibicom życzę wszystkiego najlepszego.

Rozmawiał: Sebastian Bergiel