Podczas ostatniego meczu II ligi, pomiędzy Odrą, a Radomiakiem Radom, doszło na murawie do niecodziennej prezentacji.

W długim szpalerze na płytę główną stadionu wkroczyło niemal 120 zawodników Akademii Odry Opole, w towarzystwie 8 trenerów!

W centralnej części boiska młodzi piłkarze (4-12 lat) ustawili się w półkole i pozdrawiali publiczność licznie zgromadzoną na trybunach, dodatkowo zachęcani głosem spikera: “Machajcie proszę do kibiców, wszyscy znani piłkarze pozdrawiają swoich fanów, a wy przecież też chcecie być sławni!”

Na zawodnikach i kibicach taka sytuacja robiła bardzo duże wrażenie, a u trenerów i rodziców wywoływała także wzruszenie, szczególnie, że mają się kim pochwalić. Akademia Odry Opole 2016/2017 to aż 240 zawodników trenujących w 18 grupach treningowych i szkolących się pod okiem 20 wykwalifikowanych trenerów! [galeria]

Serdecznie zapraszamy dzieci do wstąpienia w szeregi Akademii Odry!

Grupy treningowe według roczników:

2004/5 – RADOSŁAW RUSIN, JAROSŁAW CIUPIŃSKI

2006 – MAREK DURAJ, TOMASZ DŁUGOSZ)

2007 – ANDRZEJ DRYNDA, KAMIL SIKORA, DAWID WOLNY

2008 – MACIEJ RADYJOWSKI, WOJCIECH DZIAŁO

2009 – WOJCIECH DZIAŁO, RAFAŁ RESLER, TOBIASZ WEINZETTEL

2010 – ŁUKASZ TWARDAWA, KAMIL SIKORA, PRZMYSŁAW BRYCHLIK, SZYMON PRZYSTALSKI

2011 – BARTŁOMIEJ SEMIK

2012 – BARTOSZ SOBCZYŃSKI, MICHAŁ CZOK

Koordynatorem Akademii Odry Opole jest trener Marek Duraj (nr 600 045 466), a tzw. dobrym duchem Anna Kucharska, zajmująca się organizacją, marketingiem i wszelkimi “zadaniami specjalnymi”. Wsparcie dla AOO okazują w szczególności firmy: ECO S.A., Sindbad, JAKO Partner OPOLE, UM Opola oraz Województwo Opolskie!