10 punktów w ostatnich 4 spotkaniach. 7 bramek strzelonych, jedna stracona, to imponujący, jak na
pozycję w ligowej tabeli, bilans ostatnich spotkań Odry.

W analogicznym czasie Puszcza Niepołomice wywalczyła 8 punktów strzelając 8 i tracąc 4 bramki.
Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że to zawodnicy z Małopolski mieli trudniejszych rywali. 3 punkty wywalczyli kosztem krakowskiej Wisły, z gdyńską Arką zremisowali.
Ciekawym jest fakt osoby trenera drużyny Puszczy – Tomasza Tułacza. Piastuje on swoje stanowisko od sierpnia 2015 roku! Pod jego wodzą zawodnicy z Niepołomic rozegrali już AŻ 284 oficjalne mecze! Taka ciągłość pracy jest rzadko spotykana w polskiej ligowej piłce nożnej.
Jeśli chodzi o bilans pojedynków sportowych drużyn prowadzonych przez trenerów Tułacza i Noconia – to nasz coach może pochwalić się lepszym bilansem. Panowie rywalizowali trzykrotnie – dwa razy wygrywał trener Nocoń (prowadząc Podbeskidzie), raz – 9 lat temu – górą był trener Tułacz. Na ligowym boisku rywalizowały wtedy Nadwiślan Góra (Nocoń) z Siarką Tarnobrzeg (Tułacz).

Patrząc na tabelę ligową – faworytem wydaje się Puszcza. Mocno rywalizują o prawo gry w barażach do Ekstraklasy, grają u siebie.
My spójrzmy jednak na tabelę uwzględniającą jedynie mecze rozegrane wiosną.
Odra znajduje się tam na 5 pozycji. Lepiej od nas, po zimie, punktowały tylko Wisła Kraków, Ruch Chorzów, Termalica Bruk-Bet Nieciecza i ŁKS Łódź.
Gdy spojrzymy na fakt, że do dyspozycji trenera Noconia będzie znów nasz Hiszpański goleador – Borja Galán, drużyna podbudowana jest doskonałą serią 4 meczów bez porażki, wygrywa nawet mecze, gdy po prostu „nie idzie”, a na trybunie gości obecni będą niebiesko-czerwoni fanatycy – trzeba odważnie postawić cel – jedziemy po punkty!
Niepewny wydaje się występ Rafała Niziołka. Ten pochodzący ze Złotego Stoku pomocnik gra u trenera Noconia od dechy do dechy i wykonuje w każdym meczu dużą, często niedocenianą przez kibiców, pracę.

Jesienny mecz Odry z Puszczą zakończył się naszą porażką 2:3. Czas wziąć rewanż i kontynuować doskonałą wiosenną serię meczów.

MKS Puszcza Niepołomice – OKS Odra Opole

30. kolejka Fortuna 1 Liga, 06.05.2023 godz.: 15:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 3,65 Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny
możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia
na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi
konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”