W najbliższy weekend (17-18.02) w sali na trzecim piętrze DomExpo przy ul. Kępskiej w Opolu odbędą się II mistrzostwa Opolszczyzny w boksie. Ich organizatorem jest Opolski Klub Bokserski „Odra” oraz Opolski Okręgowy Związek Bokserski.

W zmaganiach wezmą udział pięściarze zrzeszeni w Opolskim Okręgowym Związku Bokserskim z: Opola, Nysy, Brzegu, Strzelec Opolskich oraz Niemodlina

Mistrzostwa zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych: kadeci (15-16 lat, roczniki 2002-03), juniorzy (17-18 lat, roczniki 2000-01), młodzieżowcy (19-23 lata) i seniorzy. W każdej z tych kategoriach wiekowych będzie oczywiście podział na kategorie wagowe. W najmłodszej grupie kadetów będzie ich 13, a w pozostałych 10.

Wstęp dla kibiców jest bezpłatny, ale liczna miejsc na trybunach ograniczona jest do 490 osób.

Oficjalne otwarcie mistrzostw zaplanowano na sobotę na godz. 12.00. Po nim rozpoczną się walki eliminacyjne. W niedzielę o godz. 15.00 nastąpi uroczysta prezentacja zawodników, którzy wystąpią w finałach, a po niej pojedynki finałowe w poszczególnych kategoriach. Zawody potrwają do około godz. 18.30. W planie oprócz emocji sportowych są również występy: zespołu tanecznego Fokus oraz zespołu muzycznego Rollin Jester, a także losowanie nagród wśród publiczności.

Sportowych emocji na pewno nie zabraknie, dlatego serdecznie zapraszamy w weekend do DomExpo.

foto: OKB