Po wysokim zwycięstwie nad Rozwojem Katowice, nasi piłkarze rozpoczęli przygotowania do kolejnego pojedynku. I choć „niebiesko-czerwoni” musieli jeszcze wstrzymać się z otwieraniem szampanów, to już za kilka dni może być ku temu kolejna okazja. W najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Oleskiej wszyscy możemy być świadkami upragnionego awansu do Nice I Ligi. Na przeszkodzie stanie jednak waleczny zespół Błękitnych Stargard, który w dalszym ciągu ma teoretyczne szanse na zajęcie czwartej lokaty, premiującej awansem do meczów barażowych.

Nastroje w szatni tak jak przed każdym kolejnym spotkaniem – mówi Marcin Wodecki. Jesteśmy bardzo blisko awansu, dlatego musimy to potwierdzić w najbliższa sobotę. Jak wygramy to zapewne będą szampany, ale oczywiście myślimy tylko o meczu z Błękitnymi, który po prostu trzeba wygrać – zakończył „Pszczółka”.

Marcin, podobnie jak cały zespół Odry rozegrał kapitalne spotkanie na Górnym Śląsku, zdobywając przepięknego gola z rzutu wolnego. Opolanie zaprezentowali niesamowitą moc w ofensywie, czego dowodem były kolejne dwa trafienia Szymona Skrzypczaka, który z 8.trafieniami na koncie ściga w klasyfikacji Wodeckiego (11 goli łącznie z trafieniami dla Legionovii). Swój dorobek bramkowy wzbogacił również Gabriel Nowak i gdyby nie trafienie Marka Gancarczyka, wszystkie gole byłyby dziełem zimowych nabytków Odry.

Zespół Błękitnych przyjedzie do Opola w dobrych nastrojach, bowiem w ostatniej kolejce pokonał w Stargardzie Polonię Bytom 1:0. Trzy punkty dla Błękitnych pozwoliły naszym rywalom utrzymać dystans do czwartego w tabeli Radomiaka. Nasi rywale – aktualnie zajmujący 7. miejsce w tabeli – mają bowiem jeszcze szanse na doścignięcie zespołu „zielonych”. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu w Stargardzie, Odra pokonała gospodarzy 1:0 po golu Łukasza Winiarczyka z 84 min. Zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdyby niewykorzystany rzut karny przez Michała Magnuskiego w 40 min. spotkania przy stanie 0:0. Warto podkreślić, że Błękitni całkiem nieźle radzą sobie w roli gości notując 4Z,4R,6P z bilansem bramkowym 14:18.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że komplet punktów w sobotnim meczu, zapewni „niebiesko-czerwonym” pierwszy od 11. lat awans na zaplecze Ekstraklasy! Przypomnijmy, że w sezonie 2005/06 po zaciętej rywalizacji w barażach, wyeliminowaliśmy Radomiaka Radom. Tego dnia możemy być świadkami tworzącej się… podwójnie historii. Ewentualne zwycięstwo – nie tylko przypieczętowałoby awans do I ligi – byłoby również pierwszą w historii Odry wygraną na własnym obiekcie przeciwko Błękitnym! W sezonie 1981/82 zanotowaliśmy bowiem wynik 1:1, natomiast w sezonie 2013/14 ulegliśmy gościom 1:2.

Mecz z Błękitnymi będzie jak każdy inny, czyli lekko nie będzie – mówi Mateusz Peroński, który 8. maja obchodził 28. urodziny. Emocje będą potęgowały się z każdym dniem, a naprawdę je poczujemy tuż przed spotkaniem. Fajnie byłoby, gdyby na stadion przyszło dużo naszych kibiców, bo w końcu szampany będą w gotowości – z uśmiechem zachęcał do przybycia na mecz popularny „Peron”.

Zespół trenera Jana Furlepy jest już tylko o mały kroczek od celu postawionego sobie tuż po zakończeniu rundy jesiennej. Wielka piłka nożna może niebawem powrócić do Opola, jednak aby tak się stało, piłkarze potrzebują wsparcia kibiców. Zainteresowanie biletami na spotkanie z Błękitnymi jest ogromne, o czym świadczą liczne zapytania od kibiców z poza Opola! Bilety na mecz dostępne będą w przedsprzedaży już od 9. maja w sekretariacie klubu w godz. 9:00-17:00 (dni robocze).

Spotkanie rozpocznie się planowo o godz. 16:00. Kibiców zapraszamy na stadion nieco wcześniej, aby uniknąć kolejek przed kasami. Tradycyjnie na terenie stadionu będzie można zaopatrzyć się w napoje oraz pyszne jedzenie serwowane przez Press Cafe Radiowa.

Relację na żywo przeprowadzi regionalny ośrodek TVP3 Opole już od godz. 15:45. Transmisja dostępna będzie w ogólnopolskim paśmie oraz internecie.

/ Graf. www.blekitni.stargard.pl