Wielkanocne zwycięstwo nad Siarką Tarnobrzeg, było pierwszym z trzech ważnych spotkań, przeciwko zespołom bezpośrednio rywalizującym o awans do I ligi. Tym razem piłkarze z Opola udadzą się do zajmującego aktualnie 4. pozycję w tabeli – Radomiaka Radom. W zespole „zielonych” nastąpiła w ubiegłym tygodniu zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Czeskiego szkoleniowca – Wernera Liczkę, zastąpił Robert Podoliński, który zaledwie po kilku dniach poprowadził w Bytomiu Radomiaka do pierwszego zwycięstwa od 5. spotkań (3:0 – przyp.red.).

Cieszy zwycięstwo, bardzo dobre zmiany, ale trzeba przyznać, że ułatwiła nam mocno sytuację czerwona kartka dla Polonii – mówił Robert Podoliński tuż po spotkaniu z Polonią Bytom. – Mamy dużo do myślenia przed meczem z Odrą. Do meczu z liderem rozpoczniemy przygotowywania po okresie świątecznym. Swoje informacje o Odrze już jednak posiadamy. Odrę prowadzi znakomity trener Janek Furlepa, z którym miałem przyjemność współpracować w Podbeskidziu. To będzie dla nas ciężki mecz – zakończył Podoliński.

Przygotowania sztabu trenerskiego Odry do spotkania w Radomiu, ruszyły dosłownie chwilę po ostatnim gwizdku z Siarką. Trener Jan Furlepa korzystając z okazji, czym prędzej udał się do Bytomia, w którym o godz. 19 rozpoczynał się mecz Polonia – Radomiak, aby móc obserwować najbliższego rywala na żywo.

Wiemy o jaki cel gramy, dlatego wszystko chcemy podporządkować najlepszemu przygotowaniu do meczu z Radomiakiem. Nadarzyła się okazja, aby zobaczyć rywala na żywo i trener Furlepa z niej skorzystał – powiedział Piotr Plewnia, II trener Odry.

Do składu meczowego wraca Robert Trznadel, który musiał pauzować za 4. żółtą kartkę. Szkoleniowiec Odry liczy również, że do zdrowia powróci etatowy obrońca – Mateusz Bodzioch, który od meczu w Rybniku zmagał się z urazem kostki. W przypadku występu Mateusza w Radomiu, nasz piłkarz zanotuje 50. występ w „niebiesko-czerwonych” barwach.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu jesienią ubiegłego roku, Radomiak wywiózł punkt z Opola po bezbramkowym remisie. Spotkanie należało do niezwykle wyrównanych, jednak to Odra mogła pochwalić się klarowniejszymi sytuacjami podbramkowymi.

[gdlr_video url=”https://www.youtube.com/watch?v=Kz4FXwjg8mM” ]

 

Historia pojedynków niestety nie napawa optymizmem. W 7. spotkaniach ligowych, zanotowaliśmy 2Z – 1R-4P z bilansem bramkowym 5:5. Na boisku w Radomiu nigdy nie zwyciężyliśmy, a nawet nie zdołaliśmy wywieźć punktu. Pamiętajmy jednak, że to Odra aktualnie przewodzi tabeli najlepiej grających zespołów w roli gości. W 13. dotychczasowych spotkaniach zaledwie dwukrotnie schodziliśmy z boiska bez punktu. Radomiak natomiast doskonale radzi sobie na własnym obiekcie, gdzie tylko dwa razy musiał uznać wyższość zespołu przyjezdnego.

Transmisję z piątkowego meczu zapowiedział regionalny ośrodek TVP3 Opole oraz kanał Łączy Nas Piłka od godz. 18:00. Kibice, którzy wybiorą transmisję na kanale ŁNP, mogą komentować wydarzenia na boisku dzięki hasztagowi #LaczyNas2Liga na Twitterze. Najciekawsze komentarze pojawią się na antenie podczas transmisji.