W 28 kolejce Fortuna I Lidze pokonujemy na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3-1.

Odra rozpoczęła spotkanie bardzo ofensywnie, skupiając się budowaniu akcji. Już w pierwszej sytuacji bramkowej do siatki trafił Arkadiusz Piech, wyprowadzając tym samym Odrę na prowadzenie już w piątej minucie. Gospodarze od razu ruszyli do ataku próbując odrobić stratę. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera pokazali jednak ponownie, że są jednym z najlepiej broniących się zespołów w lidze. Nie stracili bramki, do szatni schodząc z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Odra nieco uspokoiła grę, ponownie stawiając na konsekwencję w budowaniu akcji. Przez pierwszy kwadrans to Odra dominowała i przez większość czasu utrzymywała się przy piłce. Efekt tego przyszedł w 62. minucie, kiedy to po dograniu Krzysztofa Janusa piłkę do bramki skierował Mateusz Trojak. Niestety gospodarze odpowiedzieli już po trzech minutach. Piłkarze Odry nie chcieli jednak tylko dowieźć zwycięstwa, a je podwyższyć, czego w 71. minucie dokonał Arkadiusz Piech. Ostatecznie drużyna prowadzona przez Dietmara Brehmera triumfowała 3-1, odnosząc tym samym swoje pierwsze ligowe zwycięstwo na Stadionie Ludowym w Sosnowcu od 1979 roku.

Kolejne spotkanie opolski zespół rozegra już we wtorek o godzinie 15:00. Przy Oleskiej Odra podejmie Chojniczankę Chojnice. Klub prowadzi już internetową sprzedaż biletów.