Nowy sezon, nowe nadzieje. Niezmiennie od powstania sportu, w tym i piłki nożnej, po to się gra, aby
wygrywać i zdobywać laury lub awansować w hierarchii najlepszych drużyn. Takie też zadanie stawiają
kibice przed zawodnikami i sztabem szkoleniowym Odry Opole.

Trzy sezony z rzędu na poziomie 11.-13. miejsca w lidze mało kogo satysfakcjonują. Drużyna zyskała sympatię kibiców i mediów heroiczną walką pod wodzą Piotra Plewni, a potem Dietmara Brehmera o utrzymanie się w 1.lidze po fatalnym początku sezonu i zwolnieniu Mariusza Rumaka. Również zmiany w sposobie zarządzania klubem, a także zmiany personalne w samym Zarządzie mają skutecznie zwiększać potencjał Odry Opole. To wszystko ma sprawić, że nie mamy w sezonie 2020/21 drżeć o utrzymanie się w 1. lidze, ale skutecznie zacząć walczyć o awans do ekstraklasy.

Pierwszy mecz nowego sezonu i od razu jedno z trudniejszych zadań. ŁKS Łódź to aktualny spadkowicz z ekstraklasy. Mimo spadku, podstawowi piłkarze pozostali w kadrze: Hiszpan Pirulo, Michał Trąbka, Maciej Wolski czy Arkadiusz Malarz. Z czołowych zawodników z zespołem pożegnali się Jan Grzesik i najlepszy strzelec Dani Ramirez (6 goli), który już w barwach swojego nowego klubu czyli poznańskiego Lecha zagrał w meczu pucharowym z Odrą. Do zespołu dołączył nowy, bardzo doświadczeni zawodnik: Jakub Tosik z Zagłebia Lubin (248 meczów w ekstraklasie). Generalnie kadra ŁKS Łódź jest bardzo szeroka, a na 32 zawodników aż 9 – to obcokrajowcy.

Odra Opole – ŁKS Łódź

1.  kolejka Fortuna 1 Ligi
Piątek, 28 sierpnia 2020, godz. 17:40, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Sędziuje: Grzegorz Kawałko (Białystok).

Transmisja TV: Polsat Sport

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 3,81

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk