Po bramkach strzelonych w końcówkach obu połów pewnie na wyjeździe pokonaliśmy Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0!

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. W drugiej minucie w doskonałej sytuacji z przed bramką Mateusza Kuchty znalazł się Scalet, jednak góra był nasz bramkarz, który nogą odbił piłkę na rzut rożny. W 12. minucie z dystansu po wycofaniu piłki od Dawida Czaplińskiego uderzał Miłosz Trojak i jego strzał z problemami na rzut rożny odbił Peškovič. Po kwadransie gry i rzucie rożnym dla gospodarzy Rodriguez po strzale głową trafił piłką w słupek. W 27. minucie po ładnej akcji gospodarzy w środku pola Konrad Kostrzycki przeciął podanie do napastnika bielszczan i zażegnał niebezpieczeństwo. Kolejne minuty to gra głównie w środkowej części boiska. W 44. Odra wyszła na prowadzenie. Idealne dośrodkowanie Mateusza Marca na bramkę strzałem głową zamienił Mateusz Kamiński.

W 58. minucie z prawej strony boiska Dominik Frelek próbował zaskoczyć naszego bramkarza strzałem zza pola karnego, jednak Mateusz Kuchta pewnie złapał piłkę. W 61. minucie szybką akcję prawą stroną przeprowadziła Odra. Cezary Sauczek otrzymał piłkę na wolne pole, dośrodkowaniem szukał w polu karnym Mateusza Marca jednak wszystko przeczytał bramkarz gospodarzy. W 73. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową uderzał Arkadiusz Piech, jednak dobrze ustawiony obrońca odbił na rzut rożny. W 76. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy Rodriguez. W 91. minucie aktywny w tym meczu Mateusz Marzec zagrał piłkę do wybiegającego z własnej połowy Konrada Nowaka, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 94. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Miłosz Trojak wbiegł z piłką w pole karne i ustalił wynik spotkania.

2. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 06.08.2021 r., godz. 20:30

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 0:3 (0:1)