Firma ENEROS z Katowic jest siódmą, która przystąpiła do Klubu Biznesu Odry Opole. Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo w zakresie usług energetycznych i gazowych mieści się w Parku Przemysłowo-Technologicznym „EkoEnergia – Efektywność” w Katowicach.

Bezpośrednim celem działalności wspomnianego Parku jest transfer wiedzy i innowacji, a co za tym idzie podnoszenie świadomości sektora przedsiębiorczości i uwidacznianie korzyści płynących z upowszechniania rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną. Z tego względu pracownicy firmy ENEROS mają możliwość nieustanie poszerzać swoją wiedzę wraz z zespołem specjalistów z doświadczeniem zdobytym w największych spółkach energetycznych z kraju i zagranicy. Specjalnością firmy jest optymalizacja kosztów dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu. Klienci nawiązujący współpracę mają możliwość obniżenia kosztów prądu, gazu oraz ciepła średnio od 10 do nawet 50 procent. Obsługują klientów biznesowych oraz jednostki samorządowe.

Na pierwsze spotkanie przyjechaliśmy ze względu na sentyment do Opola – mówi współwłaścicielka firmy Anna Kopyto. – Miałam przyjemność pięć lat mieszkać i studiować na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Ekonomicznym. Z radością wracam do tego miasta. Jednak to, co spowodowało, że chcemy zostać na dłużej w Klubie Biznesu Odra Opole, to potencjał biznesowy, który widzimy przy dłuższej relacyjnej współpracy. Doceniamy zaangażowanie koordynatora Klubu Biznesu. Potencjał widzimy w możliwości rozwoju Klubu Biznesu. Im większa grupa przedsiębiorców, tym większe wspólne możliwości biznesowe. Jest nam niezmiernie miło, że tym samym możemy dołączyć do osób wspierających i popierających sport. Misją naszej firmy jest świadczenie kompleksowych rozwiązań energetycznych w rzetelny i innowacyjny sposób dla wzrostu dochodowości przedsiębiorstw i pełnej satysfakcji klienta. Jednak nieobce jest nam dzielenie się poleceniami z innymi przedsiębiorcami, chcielibyśmy połączyć współpracę naszych regionów ku obopólnemu zadowoleniu.