Czwarty raz w historii spotkały się ze sobą drużyny Odry Opole i Puszczy Niepołomice. Po raz czwarty starcie obu ekip zakończyło się podziałem punktów. We wcześniejszych spotkaniach padał wynik 1:1 natomiast sobotnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Przed meczem służby odpowiedzialne za przygotowanie boiska starały się zrobić wszystko, żeby było ono w jak najlepszym stanie. Niestety jak to zwykle bywa na początku rundy wiosennej na naszym stadionie trudno o dobry stan murawy. Mecz toczył się więc w trudnych warunkach.

Pierwsza połowa należała do Odry. W 5. min mocny strzał oddał czeski stoper naszej drużyny Vaclav Cverna. Piłka leciała w światło bramki, ale trafiła w Mateusza Czyżyckiego. Kilka akcji opolan w pierwszej odsłonie mogło się podobać. W 25. min groźny strzał prawą nogą oddał Łukasz Winiarczyk. Bramkarz Puszczy Marcin Staniszewski zdołał jednak dotknąć futbolówkę i ta przeleciała nad poprzeczką. Trzy minuty później niebiesko-czerwoni mieli chyba najlepszą okazję do zdobycia bramki. Po ładnej akcji z prawej strony dośrodkował Rafał Brusiło, a z 10 metrów główkował Szymon Skrzypczak. Piłka przeleciała tuż koło słupka.

Premierowe minuty drugiej odsłony również należały do gospodarzy. Mądrze grający w defensywie zespół z Małopolski nie dopuszczał jednak do zbyt dużego zagrożenia na własnym przedpolu. W 47. min z bocznej części pola karnego uderzał Skrzypczak, ale piłka przeleciała koło słupka. W 52. min gracze naszej drużyny reklamowali, że po dośrodkowaniu Brusiły z prawej strony jeden z rywali zagrał piłkę ręką. Arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

W 62. min przyjezdni byli najbliżej szczęścia. Po podaniu z prawej strony piłkę dotknął Marcin Orłowski, ale ta na szczęście przeleciała koło słupka. Za chwilę po dośrodkowaniu Rafała Niziołka dobrze w górę wyszedł Cverna, ale źle trafił w piłkę i szansa przepadła. Jeszcze w 85. min groźnie strzelał wprowadzony do gry z ławki rezerwowych Filip Żagiel. Jego strzał został jednak zablokowany.