Trzech zawodników naszego klubu zostało wypożyczonych do trzecioligowego Ruchu Zdzieszowice. Chodzi o 23-letniego Dawida Wolnego, 19-letniego Michała Sypka oraz 18-letniego Grzegorza Grabasa.

Bardzo dobrze znany kibicom niebiesko-czerwonych Wolny rundę jesienną spędził w drugoligowym MKS-ie Kluczbork. Teraz napastnik, który strzelił dla Odry 28 goli w meczach ligowych będzie bronił barw Ruchu.

Sypek rundę jesienną miał straconą wskutek kontuzji. Wyleczył już się jednak i teraz będzie występował w zespole ze Zdzieszowic. W nim ma szansę na regularne występy i odbudowanie formy, a przypomnijmy, że w następnym sezonie będzie jeszcze młodzieżowcem.

Najmłodszy z tej trójki Grabas był jesienią podstawowym zawodnikiem w drużynie juniorów Odry występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Lewonożny zawodnik ma spory potencjał, ale musi „otrzaskać” się z seniorską piłką. Ruch Zdzieszowice to bardzo dobry „adres” dla niego. Poziom trzeciej ligi to już poważne granie, a dla młodego zawodnika to idealny sposób na start w „dorosłą” piłkę. Klub wiąże z 18-latkiem duże nadzieje, dlatego przed jego odejściem do Ruchu podpisany został nowy kontrakt.

Wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia w zespole popularnych „Zdzichów”. Wierzymy, że zrobią na boisku wszystko, by wrócić do naszego klubu jako lepsi piłkarze.

foto: Mirosław Szozda