Kibice Widzewa nareszcie mogą spokojnie myśleć o przyszłości klubu, który swoimi działaniami przygotowuje się do powrotu do Ekstraklasy. Ma to być powrót na wielką skalę. W zarządzie Widzewa w końcu są ludzie, którzy znają się na zarządzaniu i czują piłkę. To dobrze wróży na przyszłość.

Widzew Łódź

Miejsce po rundzie jesiennej: 2

Bilans meczów (W – R – P): 11-6-3

Punkty po 20 meczach:         39

Bilans bramkowy:                  35:21

Trener: Janusz Niedźwiedź (od 18 czerwca 2021)

Obóz przygotowawczy: 8-19 lutego w miejscowości Alanya (Turcja)

          W audycji Witamy w Klubie w WidzewFM prezes Mateusz Dróżdż oznajmił: Dajemy sobie dwa lata na awans, dla mnie najważniejsza jest profesjonalizacja tego klubu, tworzenie struktur. Ważne jest, aby ten klub był poukładany. Chcielibyśmy awansować, ale z głową. Mamy plan B, na wypadek gdybyśmy nie weszli do Ekstraklasy. Oczywiście dodał, że chcieliby awansować już w tym sezonie.

W klubie w przerwie zimowej zaszło wiele zmian: za pracę podziękowano dyrektorowi sportowemu Łukaszowi Stupce, podpisano umowę z nowym sponsorem strategicznym klubu, zaprezentowano nowy branding Serca Łodzi. Nie zmieniło się jedno: bardzo szybko sprzedano pełną pulę karnetów – 16 000!

Ruchy transferowe

(zimowe okno transferowe kończy się 28 lutego)

          Bartłomiej Pawłowski po 9 latach wrócił do Widzewa. W tym czasie zebrał ogromny bagaż doświadczeń i w Łodzi liczą na to, że pomoże klubowi w awansie. Drugim zawodnikiem, który może stać się gwiazdą Fortuna 1 Ligi i zimą trafił do zespołu z alei Piłsudskiego 138 jest Norweg Kristoffer Hansen. 27-latek ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji narodowej i 84 mecze w najwyższej lidze Norwegii. Jego bilans to 11 goli i 11 asyst. Pożegnano natomiast m.in. Abdula Aziza Tetteha, który zawiódł oczekiwania oraz Pawła Tomczyka.

Przyszli: Kristoffer Hansen (pomocnik, Sandefjord Fotball), Martin Kreuzriegler (obrońca, Sandefjord Fotball), Bartłomiej Pawłowski (pomocnik, Śląsk Wrocław)

Odeszli: Filip Becht (obrońca, Hutnik Kraków), Mateusz Malec (pomocnik, Skra Częstochowa), Abdul Aziz Tetteh (pomocnik), Paweł Tomczyk (napastnik, CS Mioveni)

Sparingi (zimowy okres przygotowawczy):

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)

Widzew Łódź – Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)

Union Berlin – Widzew Łódź 0:0

Widzew Łódź – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Widzew Łódź – Znicz Pruszków 2:0 (0:0)

Widzew Łódź – Wieczysta Kraków 2:0 (1:0)

Widzew Łódź – FK Liwyj Bereh Kijów (Ukraina) 3:2 (2:1)

Widzew Łódź – FC Garedżi Sagaredżo 2:2 (0:1)

Widzew Łódź – Inhułeć Petrowe 1:1