Dariusz Dudek osiąga z Sączersami bardzo dobre wyniki i kto wie, czy nie pokusi się o awans do Ekstraklasy. Łatwo nie będzie, tym bardziej, że domowe mecze w rundzie wiosennej piłkarze z Nowego Sącza rozegrają bez udziału i wsparcia swoich kibiców.

Sandecja Nowy Sącz

Miejsce po rundzie jesiennej: 5

Bilans meczów (W – R – P):  9-4-7

Punkty po 20 meczach:          31

Bilans bramkowy:                   24:21

Trener: Dariusz Dudek (od 11 listopada 2020)

Obóz przygotowawczy: 3-12 lutego w Sanoku

          Brak kibiców na trybunach spowodowany jest względami bezpieczeństwa podczas budowy stadionu, która jeszcze trochę potrwa. Biało-czarni na doping liczyć nie mogą, za to wsparcia mentalnego udzielał im będzie nowy członek sztabu szkoleniowego Rafał Kubów. Ciekawe, czy to jego zasługa, że rosły napastnik Sączersów Swetosław Dikow, który w 18 meczach ligowych nie zdobył żadnego gola, w sparingach strzelał jak na zawołanie.

Ruchy transferowe

(zimowe okno transferowe kończy się 28 lutego)

          W zimie doszło do kilku interesujących ruchów. Największą ciekawość wzbudza transfer ghańskiego środkowego pomocnika Gershona Koffiego, który przybył z USA i w przeszłości zaliczył wiele sezonów w lidze MLS. Do 1 ligi wrócił były zawodnik m.in. Kosakiewicz. Z Legii Warszawa (1 mecz w Ekstraklasie w tym sezonie), a właściwie z II zespołu ze stolicy przyszedł Tomasz Nawotka. Hitem może być również wypożyczenie do końca sezonu 20-letniego napastnika Łukasza Zjawińskiego z Lechii Gdańsk. W Nowym Sączu nikt jednak nie śpi spokojnie, bo na celowniku klubów Ekstraklasy znajduje się najlepszy zawodnik ich zawodnik Damir Sovsić, a okno transferowe jest otwarte do końca miesiąca.

Przyszli: Gershon Koffie (pomocnik, Indy Eleven), Łukasz Kosakiewicz (obrońca, Znicz Pruszków), Igor Maślanka (pomocnik, junior), Tomasz Nawotka (obrońca, Legia Warszawa), Łukasz Zjawiński (napastnik, Lechia Gdańsk),

Odeszli: Adrian Basta (obrońca, Hutnik Kraków), Dominik Budzyński (bramkarz, Stomil Olsztyn), Maciej Małkowski (pomocnik, Barciczanka Barcice), Jakub Wawszczyk (obrońca, Stal Mielec), Dawid Wolny (napastnik, Polonia Bytom)

Sparingi (zimowy okres przygotowawczy):

Sandecja Nowy Sącz – Ruch Chorzów 3:5 (1:4)

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

Sandecja Nowy Sącz – Wieczysta Kraków 3:1 (3:0)

Sandecja Nowy Sącz – Resovia Rzeszów 3:4 (2:4)

Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 1:0 (0:0)

Sandecja Nowy Sącz – Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)