Rzeszowianie nie grają na swoim stadionie, początek rozgrywek mieli nie najlepszy, w trakcie sezonu nastąpiła zmiana trenera, ale mimo to Sovia po 20 meczach zajmuje miejsce w środku tabeli, tuż za naszą Odrą.

Resovia Rzeszów

Miejsce po rundzie jesiennej: 11

Bilans meczów (W – R – P):  7-6-7

Punkty po 20 meczach:          27

Bilans bramkowy:                   22:22

Trener: Dawid Kroczek (od 29 września 2021)

Obóz przygotowawczy: 6-13 lutego w Belek (Turcja)

          Pod koniec września zwolniono trenera Radosława Mroczkowskiego (9 punktów w 9 meczach) i zastąpił go dotychczasowy asystent, zaledwie 32-letni Dawid Kroczek. Nie ma on licencji trenerskiej UEFA Pro, ale mimo to osiągnął lepsze wyniki niż dużo bardziej doświadczony poprzednik (18 punktów w 11 meczach). Przypomina to casus Odry Opole i Piotra Plewni z poprzedniego sezonu.

Szczególnie imponująca w wykonaniu piłkarzy z Rzeszowa była końcówka rundy, kiedy to biało-czerwoni zanotowali serię 6 meczów bez porażki, po drodze pokonując Widzew i GKS Tychy. W rundzie wiosennej mogą kontynuować tę serię. W okresie przygotowawczym rozegrali najwięcej meczów kontrolnych spośród ekip Fortuna 1 Ligi.  Drużyna ze stolicy województwa podkarpackiego jest nieprzewidywalna i groźna dla każdego. Do tego przed rozpoczęciem rundy cały zespół wziął udział w mszy świętej odprawionej w intencji klubu. Ciekawe, czy modlitwy zostaną wysłuchane…

Ruchy transferowe

(zimowe okno transferowe kończy się 28 lutego)

          Wielkim wzmocnieniem defensywy jest transfer z Jagielloni Białystok. Rzeszowianie zakontraktowali mającego na koncie 96 meczów w Ekstraklasie, 27-letniego Bartosza Kwietnia. Ponadto do zespołu dołączyli, 19-letni obrońca Marcel Myszka, 20-letni środkowy pomocnik Klaudiusz Krasa, i napastnik Paweł Wojciechowski. Do Wieczystej Kraków odszedł za to Maksymilian Hebel i to chyba największe osłabienie tej drużyny spośród zawodników, którzy odeszli w zimowym oknie transferowym.

Przyszli: Klaudiusz Krasa (pomocnik, Olimpia Elbląg), Bartosz Kwiecień (obrońca, Jagiellonia Białystok), Marcel Myszka (obrońca, Gryf Gmina Zamość), Paweł Wojciechowski (napastnik, Górnik Łęczna)

Odeszli: Konrad Domoń (obrońca, Orzeł Przeworsk), Bojan Gvozdenović (obrońca, Wigry Suwałki), Maksymilian Hebel (pomocnik, Wieczysta Kraków), Oliver Podhorin (obrońca, GKS Jastrzębie), Michał Rostkowski (pomocnik), Karol Twardowski (napastnik, Wólczanka Wólka Pełkińska)

 

Sparingi (zimowy okres przygotowawczy):

Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia 2:2 (1:1)

Apklan Resovia – Hutnik Kraków 2:0 (2:0)

Apklan Resovia – Wisła Puławy 3:2 (1:2)

Apklan Resovia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (1:1)

Apklan Resovia – Sandecja Nowy Sącz 4:3 (4:2)

Apklan Resovia – Metalist 1925 Charków 0:1 (0:1)

Apklan Resovia – FK Mladost Novi Sad 0:1 (0:0)

Apklan Resovia – Arsenal Tula 2:0 (1:0)

Apklan Resovia – FK Borac Banja Luka 0:2 (0:0)

Apklan Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1

Apklan Resovia – FC Kosice 4:3