Pozycja lidera z 5 punktami przewagi nad wiceliderem. Wynik Miedzianki nie jest przypadkiem. Zespół prowadzony przez Wojciecha Łobodzińskiego w bezpośrednich meczach z drużynami z czołowej „10” przegrał jedynie z ŁKS-em Łódź. Miedzianka podzieliła się punktami z trzema zespołami (Widzew, Korona, Chrobry), a z pięcioma odniosła zwycięstwa (w tym dwukrotnie z Odrą i Tychami). Zielono-niebiesko-czerwoni w Ekstraklasie, w całej swojej historii spędzili zaledwie 1 sezon. Potencjalny awans do Ekstraklasy byłby więc w Legnicy wielkim wydarzeniem. Na chwilę obecną, całkiem realnym wydarzeniem.

Miedź Legnica

Miejsce po rundzie jesiennej: 1

Bilans meczów (W – R – P): 13-5-2

Punkty po 20 meczach:         44

Bilans bramkowy:                  36:15

Trener: Wojciech Łobodziński (od 16 czerwca 2021)

Obóz przygotowawczy: 1-12 lutego w Kargicak (Turcja)

          Powierzenie zespołu Wojciechowi Łobodzińskiemu było strzałem w dziesiątkę. Siódmy zespół poprzedniego sezonu, po 20. kolejkach zajmuje fotel lidera i powoli przymierza się do Ekstraklasy. Ciekawą formę miał ostatni sparing Miedzianki z KKS-em Kalisz. Trener „Łobo” zadecydował o nieujawnianiu składu i zamknięci spotkania dla kibiców i mediów, ponieważ ten mecz kontrolny miał być wykorzystany do testowania ustawienia oraz rozwiązań taktycznych na mecz ze Skrą Częstochowa.

Ruchy transferowe

(zimowe okno transferowe kończy się 28 lutego)

          W Legnicy, po udanej jesieni: pozycja lidera oraz najwięcej bramek strzelonych i najmniej straconych w lidze sprawiły, że działacze nie musieli szukać wielu wzmocnień. W tym oknie transferowym postawiono na jakość. Do Miedzi na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu trafił 26-letni duński prawy obrońca Jens Martin Gammelby. Ewidentnie legniczanie myślą o przyszłości i już teraz szukają wzmocnień na Ekstraklasę, wszak Duńczyk jesienią grał w eliminacjach Ligi Mistrzów i w fazie grupowej Ligi Europy!

Przybyli: Jens Martin Gammelby (obrońca, Broendby IF)

Odeszli: Byron Burgering (pomocnik, GVVV Veenendaal), Werick Caetano (pomocnik, Wigry Suwałki)

 

Sparingi (zimowy okres przygotowawczy):

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 2:0 (0:0)

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:3 (1:3)

Lech Poznań – Miedź Legnica 0:0

FC Minaj – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

CSKA 1948 Sofia – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

FK Livyj Bereh Kijów – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Inhulec Petrowe – Miedź Legnica 0:0

Miedź Legnica – KKS 1925 Kalisz 4:3 (2:1)