Potencjał ŁKS-u jest zdecydowanie większy niż 9. miejsce, zajmowane po 19 meczach. Eksperci Skarbu Kibica I i II ligi Przeglądu Sportowego przepowiadali 2. lokatę po rundzie jesiennej. Pamiętać jednak należy, że Rycerze Wiosny mają jeszcze 1 mecz zaległy do rozegrania. Jeśli go wygrają, wskoczą na 5. miejsce. Perspektywa osiąganych rezultatów ulegnie poprawie, ale i tak nie na tyle, by zadowolić sympatyków tego łódzkiego klubu. 

ŁKS Łódź

Miejsce po rundzie jesiennej: 9*

Bilans meczów (W – R – P):  8-5-6

Punkty po 19 meczach*:         29

Bilans bramkowy:                  22:19

Trener: Jose Antonio Vicuna (od 21 czerwca 2021)

Obóz przygotowawczy: 28 stycznia – 11 lutego w Side (Turcja)

* 1 zaległy mecz do rozegrania (z Puszczą Niepołomice)

         Typowani jako faworyci do bezpośredniego awansu biało-czerwono-biali jesienią spisali się poniżej oczekiwań. Wpływ na to miały m.in. problemy finansowe i opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzeń piłkarzom. Z tego powodu w trakcie rundy odszedł Mikkel Rygaard. Teraz wszystkie problemy finansowe zostały rozwiązane. Podwyższono również kapitał zakładowy ŁKS Łódź S.A. z kwoty 1 597 900 zł do 10 549 500 zł.

Skoro pozbyto się kłopotów finansowych, to jest nadzieja, że wiosną będzie lepiej. Musi być, jeśli ełkaesiacy mają awansować do PKO BP Ekstraklasy.

Ruchy transferowe

(zimowe okno transferowe kończy się 28 lutego)

          Trener Kibu Vicuna dysponuje tak mocnym składem, że łodzianie nie musieli szukać wzmocnień. Wystarczyło popracować nad taktyką i poprawić atmosferę w zespole. Sądząc po wypowiedziach piłkarzy w mediach klubowych i patrząc na postawę w sparingach, to się udało zrealizować. Tylko czy to wystarczy, by awansować do Ekstraklasy?

Przybyli: Mateusz Kowalczyk (pomocnik, rezerwy)

Odeszli: Michał Kot (bramkarz, Wigry Suwałki), Mikkel Rygaard (pomocnik BK Hacken), Jan Sobociński (obrońca, Charlotte FC)

Sparingi (zimowy okres przygotowawczy):

ŁKS Łódź – Motor Lublin 2:1 (0:1)

ŁKS Łódź – FK Rudar (Pljevlja) 1:1 (1:1)

ŁKS Łódź – FK Atyrau 2:1 (0:0)

ŁKS Łódź – CSC 1599 Selimbar 5:0 (3:0)

ŁKS Łódź – Worskła Połtawa 1:0 (1:0)

ŁKS Łódź – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:2 (3:2)*

*Mecz rozegrany w formule 2×60 minut