Na chwilę obecną profil drużyny Chrobrego jest bardzo podobny do profilu opolskiej Odry. Stadion wybudowany jeszcze przed II wojną światową, po gruntownym remoncie, podobna liczba kibiców i przede wszystkim zbliżony wynik sportowy.

Chrobry Głogów

Miejsce po rundzie jesiennej: 8

Bilans meczów (W – R – P):  8 – 5 – 7

Punkty po 20 meczach:         29

Bilans bramkowy:                 22:18

Trener: Ivan Djurdjević (od 20 maja 2019)

          Stabilność to słowo najlepiej opisujące zespół z Głogowa. Wydaje się, że rola średniaka w 1 lidze jest uszyta na miarę Chrobrego, który mimo wszystko postara się namieszać w górnej części tabeli. Zawodnikom prowadzonym przez trenera Ivana Djurdjevicia do miejsca barażowego brakuje tylko punktu, więc wszystko jest możliwe. Żaden zawodnik z klubu nie odszedł. Trener Djurdjević chce z graczy obecnego składu wydobyć dodatkowe 20-30% i powalczyć o jak najlepsze miejsce barażowe.

Przygotowania do rundy wiosennej zostały zakłócone przez pozytywne wyniki na koronawirusa u części sztabu szkoleniowego. W efekcie od 26 stycznia do 3 lutego zawodnicy trenowali indywidualnie i odwołano sparingi z Wartą Gorzów i Chojniczanką Chojnice.

Ruchy transferowe

(zimowe okno transferowe kończy się 28 lutego)

          W tym okienku transferowym Chrobry dokonał tylko 1 transferu: z Pogoni Skwierzyna (klasa okręgowa) przybył 24-letni pomocnik Toshiya Inoue. Mocną stroną ofensywnie usposobionego Japończyka jest technika.

Przybyli: Toshiya Inoue (pomocnik, Pogoń Skwierzyna)

Odeszli: –

Sparingi (zimowy okres przygotowawczy):

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:3 (1:3)

Chrobry Głogów – Błękitni Stargard 6:0 (1:0)

KKS Kalisz – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

Chrobry Głogów –Lechia Zielona 2:1 (1:1)

Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 3:0 (1:0)