Pierwsza konfrontacja Odry i ŁKS-u miała miejsce w 1956 roku. W ciągu kolejnych 66 lat oba zespoły grały ze sobą o ligowe punkty aż 48 razy.

Pierwszy pojedynek miał miejsce w 6. kolejce I ligi (obecnie Ekstraklasa) w 1956 roku. Gospodarzem meczu w Łodzi był ŁKS i wygrał pewnie 5:1. W rewanżu ponownie lepsi byli łodzianie, którzy w Opolu wygrali 3:0. Generalnie, początek konfrontacji należał do zespołu z Łodzi, który wygrywał z Odrą w sześciu pierwszych meczach z rzędu. Opolanie przełamali się dopiero w pojedynku numer 9, w 7. kolejce 1961 roku.

Niebiesko-czerwoni skutecznie rewanżowali się rywalom z Łodzi i zanotowali passę 8 zwycięstw z rzędu nad ŁKS-em. Seria ta rozpoczęła się w I lidze 26 lutego 1978 roku. Kontynuowana na tym szczeblu była do 1981 roku. Wtedy Odra pożegnała się z I ligą. Seria z ŁKS-em jednak trwała nadal i kiedy po latach zespoły ponownie stanęły w szranki (27 sierpnia 2000 roku), kolejny raz górą byli opolanie. Co ciekawe, w ciągu tych 8 zwycięskich meczów Odra nie straciła żadnej bramki! W kolejnym meczu był bezbramkowy remis, więc możemy też mówić o serii 9 meczów bez straty gola i porażki.

W poprzednim sezonie żadna z drużyn nie “leżała” niebiesko-czerwonym tak dobrze jak sobotni rywal. Jesienią na Oleskiej nas zespół pokonał ŁKS 3:0 po dwóch bramkach Macieja Wróbla i jednym trafieniu Mateusz Marca. W rewanżu rozgrywanym na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2 w Łodzi opolanie rozbili gospodarzy 4:0 po bramkach Łukasza Kędziory, Dawida Czaplińskiego oraz “dwupaku” Tomasa Mikinicia. Zwycięstwo w Łodzi zapewniło wtedy niebiesko-czerwonym udział w barażach o Ekstraklasę.

W sobotnie popołudnie liczymy na potrzymanie tego trendu i zwycięstwo bez straty gola.

Bilans 48 meczów ligowych Odry Opole z ŁKS-em Łódź:

20 zwycięstw, 10 remisów, 18 porażek. Bilans bramkowy 62:67.

Szczegóły sprzedaży biletów.