W 15. kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy na wyjeździe z Koroną Kielce 1:2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Konrad Nowak.

W porównaniu do spotkania z GKS-em Jastrzębie trener Piotr Plewnia zdecydował się na jedną zmianę w podstawowym składzie. W miejsce Adama Żaka na “szpicy” zagrał Arkadiusz Piech. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla niebiesko-czerwonych. W 12. minucie wyszli na prowadzenie. Krzysztof Janus dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do bramki skierował Konrad Nowak. Po chwili gospodarze mogli wyrównać, ale na nasze szczęście strzał Jakuba Górskiego zatrzymał Mateusz Kuchta. W 36. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jacek Podgórski z rzutu wolnego dośrodkował w nasze pole karne, a tam najprzytomniej zachowa się Piotr Malarczyk , który pokonał Kuchtę. Po zaledwie trzech minutach od doprowadzenia do remisu gospodarze wyszli na prowadzenie.  Tym razem Podgórski wykorzystał dobre podanie od Marcela Gąsiora i dał Koronie bramkę nr dwa w tym meczu.

Na początku drugiej połowy żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swojego stylu gry. W 60. minucie zza pola karnego uderzał Arkadiusz Piech, jednak zabrakło celności. Od 68′ minuty Odra musiała radzić sobie w dziesięciu po czerwonej kartce dla Krzysztofa Janusa. Pomimo gry w osłabieniu podopiecznym trenera Plewni udało się dwukrotnie zagrozić bramce Forenca. W krótkim odstępie czasu z prawej strony boiska przedzierali się rezerwowi – Jakub Szrek i Tomas Mikinic, jednak każdorazowo piłka po ich strzałach kończyła na bocznej siatce. Gospodarze mieli jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale piłka po strzale Marko Pervana trafiła w słupek.

15. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 29.10.2021 r., godz. 20:30

Korona Kielce – Odra Opole 2:1 (2:1)