Niespełna 20-letni środkowy pomocnik przeniósł się do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego z drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. 

Mateusz Czyżycki to pierwszy zawodnik, który tej zimy zasilił Odrę Opole. Urodzony 8 lutego 1998 roku pomocnik jest wychowankiem Okocimskiego Brzesko. Występował też w juniorach Stali Mielec, skąd przed sezonem 2016/17 trafił do Siarki Tarnobrzeg. W barwach drugoligowca rozegrał 52 oficjalne mecze, strzelając 3 gole.

Co ciekawe, pierwszego z nich – w swoim debiucie, który miał miejsce… przy Oleskiej! 16 lipca 2016 Siarka wygrała w Opolu 3:0 w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski. Czyżycki zagrał w drugiej połowie, w 61. minucie podwyższając wynik na 2:0.

Minioną jesień niespełna 20-letni pomocnik zakończył z dorobkiem 19 występów i 2 goli. Został doceniony przez Polski Związek Piłkarzy, który uwzględnił go w gronie kandydatów do tytułu „Odkrycia 2 Ligi 2017” oraz „Najlepszego Młodego Piłkarza 2 Ligi 2017”. Wpadł w oko wyżej notowanym – również ekstraklasowym – klubom, ale karierę będzie kontynuował w Opolu. Jeszcze przez półtora sezonu przysługiwać mu będzie status młodzieżowca.

Witamy przy Oleskiej i życzymy samych sukcesów!

foto: archiwum własne