Podopieczni Piotra Plewni w najbliższy piątek w okolicach Niepołomickiej Puszczy ruszą na polowanie. Cel: 3 punkty.

Łatwo nie będzie, bo przeciwnik ma grubą skórę i ciężko go ustrzelić. Dobitnie świadczy o tym historia spotkań Odry z Puszczą.

Na 5 ostatnich spotkań w Niepołomicach, drużyna Odry wygrała tylko raz. Wówczas, 22 listopada 2019 roku, tymczasowym trenerem Odry (po zwolnieniu Mariusza Rumaka) był… Piotr Plewnia, a nasz niebiesko-czerwony zespół po golach Krzysztofa Janusa i Sebastiana Boneckiego wygrał 2:1. To również jedyny mecz, w historii dziesięciu pojedynków ligowych między tymi zespołami, w którym strzelono więcej niż 2 gole.

Najczęściej spotkania między Puszczą a naszym klubem kończyły się podziałem punktów – 6 na 10 meczów (4 zakończyły się wynikiem 1:1, a dwa bezbramkowym rezultatem).

W ostatnim spotkaniu tych drużyn, 7 maja, Odra wygrała 1:0 po trafieniu Piotra Żemło w 80. min. meczu.

O ile historia bezpośrednich pojedynków nie daje nam przewagi psychicznej przed tą konfrontacją, to już wyniki Puszczy w tym sezonie sugerują, że to jednak zespół Piotra Plewni będzie faworytem piątkowej rywalizacji.

Zespół gospodarzy piątkowego spotkania, prowadzony przez Tomasza Tułacza znajduje się w strefie spadkowej (16. miejsce) z 8 punktami w 11 meczach. Co ciekawe na swoim terenie Puszcza nie odnotowała zwycięstwa i ugrała tyko 2 punkty. Co prawda zespół trenera Tułacza na inaugurację zanotował czyste konto i 3 punkty za wyjazdowe zwycięstwo nad Jastrzębiem, ale w kolejnych 10 meczach tracił przynajmniej 1 bramkę (w 6 meczach minimum 2 gole). Ostatnie zwycięstwo Puszcza zanotowała 12 września, kiedy ograła Zagłębie Sosnowiec.

Szanse gospodarzy na przerwanie złej passy nie są duże, ponieważ z Odrą zagrają bez swojego podstawowego i najskuteczniejszego napastnika Szymona Kobusińskiego (3 gole) oraz słowackiego obrońcy Ivana Hladika, którzy będą pauzowali za kartki.

Najskuteczniejsi zawodnicy zespołu z Niepołomic z 3 golami na koncie to Szymon Kobusiński oraz pomocnik Piotr Mroziński. Najbardziej znanym zawodnikiem Puszczy jest znany z występów w krakowskiej Wiśle i reprezentacji Polski Rafał Boguski.  Ponadto czołowymi piłkarzami zespołu trenera Tułacza są Wojciech Hajda, Jakub Serafin oraz Grzegorz Aftyka.

W zespole Odry z 3 golami na koncie jest 3 zawodników: Krzysztof Janus, Mateusz Marzec oraz Konrad Nowak, który w przeszłości był zawodnikiem Puszczy.