W meczu kontrolnym juniorzy naszego klubu pokonali wicelidera Opolskiej Ligi Juniorów – Pomologię Prószków 5:0 (2:0). Bramki dla niebiesko-czerwonych zdobyli: Denis Smolarek (16.), Szymon Lewandowski (26.), Dawid Miroszka (55. i 67.) oraz Aleksander Kram (80.).

To był dobry występ zespołu – podkreśla szkoleniowiec juniorów Odry Grzegorz Zmuda. – W pierwszej połowie obie bramki zdobyliśmy po składnych akcjach. W drugiej kontrolowaliśmy przebieg gry i dołożyliśmy jeszcze trzy. Wynik jest wysoki, ale wbrew pozorom rywale twardo się nam postawili. Byłoby z pewnością jeszcze trudniej, gdyby nie fakt, że w ekipie Pomologii brakowało czterech podstawowych zawodników. To też nie pozostało bez wpływu na nasze efektowne zwycięstwo.

Odra grała w składzie: Maciej Styrczula – Wójciak, Chodorek, Bil, Bateńczuk – Lewandowski, Lisoń, Olejnik, Mikołaj Styrczula, Kasztelaniec – Smolarek. Po przerwie na boisko weszli również: Kopek, Choczaj, Kozłowski, Pietrakowski, Machnik, Wacławczyk, Suchodolski, Kram, Miroszka.

Nasi juniorzy rundę wiosenną w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów zaczną tak jak seniorzy od wyjazdowego starcia z Miedzią Legnica. Ten mecz zaplanowano na 10 marca. Przed tym spotkaniem jeszcze dwa sparingi. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Centrum Sportu przy ul. Północnej opolanie zagrają z czołową drużyną klasy okręgowej – LZS-em Mechnice, którego trenerem jest były piłkarz, prezes i wielki przyjaciel naszego klubu – Krystian Golec. Na tydzień przed startem zmagań ligowych ostatni test z czwartoligowym KS-em Krasiejów.

foto: Mirosław Szozda