W 4. kolejce Fortuna 1 Liga po bramce Mateusza Marca w 37′ minucie pokonujemy Zagłębie Sosnowiec 1:0.

Początek spotkania to zdecydowana przewaga niebiesko-czerwonych. Od początku spotkania aktywny był Mateusz Marzec, który raz po raz niepokoił defensorów Zagłębia. W 9′ minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Marzec jednak piłka przeleciała tuż obok bramki rywali. Dwie minuty później za sprawą tego samego zawodnika opolanie powinni wyjść na prowadzenie. Dawid Czapliński wyłuskał piłę rywalowi, zagrał do na szesnasty metr do Marca, który jednak przegrał w sytuacji sam na sam z Kamilem Bielkowem. W 26′ strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Mateusza Kuchtę Szymon Sobczak, jednak nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć i odpił piłkę na rzut rożny. W 37′ minucie Odra wyszła na prowadzenie. Cezary Sauczek ograł rywala na prawym skrzydle, a następnie idealnym dośrodkowaniem obsłużył Marca, który zamknął akcję i pokonał bramkarza rywali.

W przerwie spotkania trener rywali dokonał trzech zmian. Nowi zawodnicy zdecydowanie ożywili poczynania sosnowiczan. Nasz zespół w drugiej części meczu cofnął się głęboko pod swoją bramkę. Rywale mieli przewagę, jednak nie mieli pomysłu jak sforsować naszą formację obronną. Odra jedyną swoją szansę miała w 92 minucie gry, kiedy to Antoni Klimek zagrał piłkę zza obronę gości, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali Marzec uderzył piłkę obok bramki.

4. kolejka Fortuna 1 Ligi, czwartek 19.08.2021 r., godz. 18:00

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)