W 20 kolejce Fortuna 1 Liga pokonujemy na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2-0.

Od pierwszych minut kibice byli świadkami wyrównanego meczu, w żadna z ekip nie potrafiła stworzyć zbyt wielu groźnych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku pola, przez co bramkarze nie mieli zbyt wiele do roboty. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron działo się już o wiele więcej. Opolanie zaczęli przejmować kontrolę nad meczem, wychodząc na prowadzenie już w 49. minucie po bramce Konrada Nowaka. Gospodarze szukali trafienia na wagę remisu, jednak 11 minut później ze zdobycia bramki cieszyli się także niebiesko-czerwoni. Na 2-0 podwyższył Szymon Drewniak zaliczając tym samym premierowe trafienie w barwach Odry. Zagłębie rzuciło się do ataku jednak nie byli w stanie zagrozić poważnej bramce Mateusza Kuchty.

Protokół meczowy

20. kolejka Fortuna 1 Ligi, sobota 13.03.2021 r., godz. 16:00.

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0-2 (0-0)

Nowak 49′, Drewniak 60′

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Turzyniecki, Duriska (kpt), Radkowski, Gojny – Misiak (Szwed 85′), Ambrosiewicz, Oliviera, (Seedorf 46′), Karbowy (Masłowski 46′), Pawłowski (Małecki 66′) – Sobczak

Rezerwowi: Frankowski, Maia, Ryndak, Korzeniecki, Polczak.

Trener: Kazimierz Moskal

Odra Opole: Kuchta – Tabiś, Kamiński (kpt), Wypych, Winiarczyk – Trojak, Drewniak, Niziołek (Czapliński 85′) Nowak (Janus 76′), Żak (Mikinić 13′), Piech.

Rezerwowi: Rosa, Kostrzycki, Matuszewski, Szrek, Kort Wróbel.

Trener Dietmar Brehmer.

Żółte kartki: Oliviera, Sobczak – Wypych, Kamiński, Mikinic.