Zaprezentowani! Pierwsza drużyna Ody Opole przed startem piłkarskiej „wiosny” najpierw pokazała się kibicom na scenie Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, podczas oficjalnej prezentacji. Teraz, już w środę, przyjdzie czas na zaprezentowanie jak najwyższej formy na ligowych boiskach.

W sali widowiskowej pojawili się m.in. „gospodarze” wydarzenia, czyli Zarząd Odry Opole: Karol Wójcik, Ireneusz Gitlar i Ilza Gatner oraz Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski. Nie zabrakło także reprezentantów naszych Sponsorów i Partnerów, w tym Sponsorów Strategicznych – Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA z Prezesem Pawłem Krawczykiem na czele, firmy Sindbad w osobie Prezesa Ryszarda Wójcika, wspomnianego Miasta Opola oraz Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Obietnice nie bez pokrycia

Kolejną częścią wydarzenia były krótkie przemówienia poszczególnych osób. Kilka zdań na scenie wypowiedzieli wspomniani już Prezes Karol Wójcik oraz Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski. Następnie swoją wypowiedź dołożył trener Mariusz Rumak, który zapewniał, iż zespół jest należycie przygotowany do nadchodzącej rundy.

„Nie mogę obiecać dokładnych wyników czy zwycięstw, ale mogę obiecać walkę od początku do końca w każdym meczu. Zapewniam jednak, że zespół jest należycie przygotowany na nadchodzące wyzwania” – przekonywał szkoleniowiec Niebiesko-Czerwonych. „Ciężko pracowaliśmy, aby kibice mogli czuć dumę po naszych spotkaniach. W każdym meczu będziemy walczyć o jak najlepszy rezultat”.

Zwieńczeniem wystąpień retorycznych okazała się przemowa Ks. Prałata dra Zygmunta Lubienieckiego. Duchowny wręczył symboliczne świece osobom związanym z Odrą, po to, by… świeciły przykładem na murawie i trybunach przy Oleskiej. Obdarowani zostali Drużyna, Zarząd, Sponsorzy oraz Kibice – w ich imieniu upominek odebrał Albert Ogiolda, wiceprezes Jednej Odry – Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole. Z rąk Prałata przedstawiciele Niebiesko-Czerwonych otrzymali jeszcze jeden prezent – podarowaną przez Jakuba Błaszczykowskiego koszulkę Wisły Kraków. Powędruje ona do najlepszego gracza domowego meczu 1/4 Pucharu Polski (12 marca, wtorek, 18.00) z Jagiellonią Białystok.

Uśmiechy ze sceny przenieść na boisko

Kulminacyjnym punktem było zaprezentowanie sztabu szkoleniowego oraz składu I zespołu, który podczas zimowego okienka transferowego poszerzono o czterech zawodników. Do rywalizacji o miejsce między słupkami włączy się Artur Krysiak, drugą linię wzmocnili Dawid Błanik i Miłosz Trojak, natomiast z przodu rywalizować „o plac gry” i próbować trafiać do siatki będzie nowy napastnik – Marcin Urynowicz.

Po emocjach związanych z prezentacją, czas na te boiskowe. Już w najbliższą środę – 27 lutego – Niebiesko-Czerwoni wybiegną na murawę w Suwałkach, by rozegrać zaległe spotkanie z tamtejszymi Wigrami. Po ośmiu zimowych sparingach, piłkarze Odry Opole wracają do gry w Fortuna 1 Lidze (w Opolu 8 marca, piątek, 18.00, Chojniczanka Chojnice) oraz w Pucharze Polski (w Opolu 12 marca, wtorek, 18.00, Jagiellonia Białystok), gdzie przyjdzie im się mierzyć z wicemistrzem kraju. Warto nadmienić, iż w grach kontrolnych zespół poniósł tylko jedną porażkę – sześciokrotnie zwyciężając i raz remisując.

Paweł Wronowski
Biuro Prasowe Odry Opole

 

fot. Mirosław Szoda