Inauguracja wiosennego grania (choć wcale nie rundy rewanżowej) dla niebiesko-czerwonych nastąpi na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Gospodarzem tego spotkania rozegranego w ramach 19 kolejki Fortuna I ligi będzie drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Prowadzeni przez – znanego dobrze z pracy w Opolu – Dariusza Żurawia zawodnicy w 18 spotkaniach wywalczyli 27 punktów, co klasyfikuje ich na 8 pozycji w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi piłki nożnej mężczyzn.
Bilans spotkań Podbeskidzia z Odrą jest korzystny dla naszych rywali – w dotychczasowych 14 rozegranych spotkaniach aż 9-krotnie zdobywali komplet punktów. Trzy razy pojedynki kończyły się remisem, a opolanie zgarniali komplet trzech punktów zaledwie dwukrotnie.
W lipcu, podczas drugiej ligowej kolejki po meczu z szaloną końcówką w protokole meczowym zapisano wynik Odra 1:2 Podbeskidzie. Wszystkie bramki padały w ostatnich 4 minutach spotkania – 87 i 88 dla gości i w 90 dla Odry (strzelcem był Maciej Urbańczyk).

Drużyna Podbeskidzia i cały klub od czasu awansu do Ekstraklasy funkcjonują na wysokim poziomie profesjonalizmu przewyższając pensjami większość pierwszoligowych rywali.
Obie drużyny do wiosny przystępują w bojowych nastrojach. Opolanie chcą utrzymać status pierwszoligowców, pod Beskidami marzą o powrocie na salony Ekstraklasy.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 18:00 w niedzielę 12 lutego.
Do boju Odro! Po trzy punkty!