W czwartkowe popołudnie niebiesko-czerwoni zmierzą się w Radomiu z Radomiakiem. Będzie to spotkanie 23. kolejki Fortuna 1 Liga. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 14 marca. Początek czwartkowego spotkania zaplanowano na godzinę 18.10.

Spotkanie w Radomiu będzie pierwszym meczem po przymusowej przerwie związanej z pandemią COVID-19 . Rozbrat z piłką dla niebiesko-czerwonych trwała 90 dni!
Po przerwie zimowej udało się rozegrać tylko 2 kolejki. Z meczu w Olsztynie Odra wróciła na tarczy, natomiast przy Oleskiej 51 pokonała GKS Bełchatów. Teraz do rozegrania pozostało 12 spotkań w niespełna dwa miesiące. W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek na pewno nie wystąpi pauzujący za kartki Patryk Janasik oraz kontuzjowani Tobiasz Weinzettel oraz Kamil Słaby.
Radomiak pierwsze dwa mecze w 2020 roku rozegrał na wyjeździe i oba spotkania przegrał (GKS Jastrzębie i Warta Poznań).  W rundzie jesiennej na własnym stadionie Radomiak jednak spisywał się zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. W 11 spotkaniach rozegranych w Radomiu gospodarze zdobyli 23 punkty. W meczu z Odrą, Radomiak zagra bez kontuzjowanego Marcina Budzińskiego oraz Michała Kaputa, który będzie pauzował za żółte kartki.

W tabeli ligowej Odra  zajmuje 16. miejsce i do miejsca gwarantującego utrzymanie traci 2 punkty. Radomianie z 36 punktami obecnie zajmują 4 miejsce w tabeli uprawniające do gry w barażach o Ekstraklasę. W jesiennym meczu przy Oleskiej zanotowaliśmy bezbramkowy remis.

Radomiak Radom – Odra Opole 

23.  kolejka Fortuna 1 Ligi
czwartek, 4 czerwca 2020, godz. 18:10, Radom ul. Narutowicza 9.

Sędziuje: Sylwester Rasmus (Toruń).

Transmisja TV: Polsat Sport

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 3.7.

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk