Informujemy, iż w związku z odwołaniem sobotniego meczu Wigry Suwałki – Odra Opole ze względu na nieprzygotowaną do gry przez gospodarzy murawę, nasz Klub złożył wniosek do Departamentu Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej o ukaranie gospodarzy walkowerem.

Wniosek został złożony w nawiązaniu do § 7, II, 6. 3) Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną – zgodnie z którymi to zapisami „Zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, która nie przygotowała boiska do gry stosownie do postanowień § 6 ust. 3 i 5”, a także powołując się na art. 11 pkt 2c Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o mistrzostwo Fortuna 1 Ligi na sezon 2018/2019.

Warto podkreślić, że przyczyną nierozegrania meczu była zamarznięta, śliska murawa. Tymczasem na obiekcie był dostępny system podgrzewania murawy, a warunki atmosferyczne nie zmieniały się drastycznie w dniach i godzinach poprzedzających spotkanie. Odra Opole stoi na stanowisku, że w świetle powyższych argumentów nic nie stało na przeszkodzie, by odpowiednio przygotować boisko do gry. Co więcej, w tym samym dniu w regionie rozgrywano inne mecze, nawet na obiektach o niższym standardzie.