Cztery mecze najbliższej – 12. kolejki Fortuna 1 Liga zostały przełożone w związku z powołaniami zawodników do reprezentacji.

Beneficjentem przepisu, dającego możliwość przełożenia meczu w przypadku powołania zawodnika do reprezentacji, została też Odra Opole.

W związku z powołaniami dla Mateusza Maćkowiaka i Maksymiliana Tkocza do reprezentacji Polski U-20 spotkanie Odry ze Skrą Częstochowa zostało przełożone.

Sztab szkoleniowy niebiesko-czerwonych podjął taką decyzję, ponieważ powołani to w tej chwili podstawowi zawodnicy bloku defensywnego i ich brak byłby mocno odczuwalny. Szczególnie wobec kontuzji Konrada Kostrzyckiego i powoli wracającego do zdrowia Mateusza Kamińskiego, sztab nie miałby opcji wyboru i zmian w tej formacji. Z tego powodu spotkanie przełożono na środę 20 października na godzinę 20:30.

Poza meczem Odry ze Skrą przełożone zostały również spotkania: OKS Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Polkowice – Puszcza Niepołomice oraz Chrobry Głogów – ŁKS Łódź

Tak przedstawia się terminarz 12. kolejki:

piątek, 08.10.2021 r.

17:30 Arka Gdynia – Korona Kielce

Hit 12. kolejki. Arka znajduje się na fali po 2 wygranych z rzędu. Szczególnie mogą imponować rozmiary wyjazdowego zwycięstwa z GKS-em Jastrzębie. Natomiast Koroniarze z Kielc po fantastycznym początku złapali lekką zadyszkę i nie wygrali od 3 spotkań. Mimo to są wiceliderami rozgrywek. Statystyki przemawiają za gospodarzami. Arka nie przegrała z Koroną od 7 spotkań – u siebie 2 ostatnie mecze (Puchar Polski i Fortuna 1 Liga) to zwycięstwa klubu z Gdyni.

Ten mecz możesz obstawić TUTAJ.

sobota, 09.10.2021 r.

12:40 GKS Katowice – GKS Tychy ’71

Katowiczanie dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie odnieśli zwycięstwo ze Stomilem i dzięki temu wydostali się ze strefy spadkowej. Morale w zespole Rafała Góraka wyraźnie poszło w górę. Mimo wszystko gospodarzom o kolejne zwycięstwo będzie bardzo trudno, ponieważ Tyszanie w 8 ostatnich meczach tylko 2 razy remisowali. Pozostałe 6 meczów to zwycięstwa zespołu, któremu lideruje, będący wysokiej formie Łukasz Grzeszczyk.

Ten mecz możesz obstawić TUTAJ

20:30 Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica

Sączersi mocno usadowili się w czołówce ligi i mimo 1 meczu zaległego zajmują 4. miejsce. Teraz jednak podopiecznych Dariusza Dudka czeka ciężkie gatunkowo spotkanie z Miedzią, która po 4 meczach bez zwycięstwa przełamała się w spotkaniu z Podbeskidziem.

Ten mecz możesz obstawić TUTAJ

niedziela, 10.10.2021 r.

12:40 Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów

Spotkanie drużyn, które już w trakcie obecnego sezonu dokonały zmian na stanowisku szkoleniowców. Zdecydowanie lepiej wyszło na tym Zagłębie, które w poprzedniej kolejce niespodziewanie pokonało ŁKS. Resovia wciąż znajduje się w kryzysie.

Ten mecz możesz obstawić TUTAJ

18:00 Widzew Łódź – GKS Jastrzębie

Widzewiacy idą po awans do Ekstraklasy jak po swoje. Pogrążone w kryzysie Jastrzębie nie powinno sprawić im problemów. Jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo Widzewa byłoby olbrzymią niespodzianką.

Ten mecz możesz obstawić TUTAJ

Spotkania przełożone:

środa 20.10.2021 r.

18:00 Górnik Polkowice – Puszcza Niepołomice

20:30 Odra Opole – Skra Częstochowa

czwartek, 21.10.2021 r.

18:00 Stomil Olsztyn – Podbeskidzie

 

Termin spotkania Chrobry Głogów – ŁKS Łódź jeszcze nie został wyznaczony przez PZPN.