W zaległym meczu 8 kolejki Fortuna 1 Liga przegraliśmy z Wartą Poznań 3:0.

Warta od pierwszych minut meczu narzuciła swój sposób gry.  Zieloni próbowali sforsować obronę Odry, głównie bocznymi sektorami gry, gdzie aktywni byli Rybicki oraz Janicki. Opolan w pierwszych 45 minutach stać było jedynie na dwa strzały z dystansu Janasika.

W 33. minucie akcja gospodarzy dała im prowadzenie. Przy biernej postawie naszej obrony, Robert Janicki miał dużo wolnego miejsca i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka po rykoszecie wylądowała po raz pierwszy w bramce Kacpra Rosy. Po przerwie Niebiesko-Czerwoni próbowali przejąć inicjatywę. Każda z prób kończyła się obok bramki. W 53 minucie spotkania bardzo ładny strzał oddał aktywny Janasik, jednak na posterunku był Lis. Bramkarz Zielonych długim wybiciem piłki uruchomił swoich kolegów i piłka po strzale dobrze znanego w Opolu Mariusza Rybickiego trafiła w słupek naszej bramki.

Niestety kolejna próba Rybickiego przyniosła powodzenie gospodarzom. Jakub Kiełb wyprowadził akcję bocznym sektorem boiska, piłka trafiła jeszcze do Janickiego, a ten z kolei zagrał do tyłu – do Rybickiego, który strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w “okienku” bramki Odry. Jakub Kiełb pozazdrościł pięknej bramki “Rybie” i w 81. podobnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy.