W tym roku nasza drużyna wygrała już 20 meczów o punkty. W 2017 roku częściej po pełną pulę sięgają na ligowych boiskach tylko mistrzowie Polski ze stolicy!

W niedzielę Odra Opole pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 3:0. Nie tylko zdobyła tym samym trzy punkty na wagę objęcia po 18 kolejkach fotelu lidera tabeli Nice 1 Ligi, ale też zanotowała okrągłe – dziesiąte – zwycięstwo w sezonie 2017/18. Dwucyfrową liczbą wygranych prócz niebiesko-czerwonych nie może pochwalić się na zapleczu Lotto Ekstraklasy nikt inny!

Ale „okrągła” jest też liczba wszystkich wygranych Odry w całym 2017 roku. Było ich już 20! Połowa tego dorobku została wypracowana wiosną w drugiej lidze, połowa – tej jesieni. Prócz tego, opolanie zanotowali 5 remisów (2 w II lidze i 3 w I lidze) oraz 8 porażek (3+5). Trochę posprawdzaliśmy. I co się okazało? Że w tym roku prawie nikt w Polsce nie zwycięża na szczeblu centralnym równie często, co drużyna z Oleskiej 51!

Więcej ligowych triumfów, bo 21, ma tylko Legia Warszawa, czyli aktualny mistrz kraju i lider Lotto Ekstraklasy. Do osiągnięcia tej liczby zespół ze stolicy potrzebował dokładnie tylu meczów, co Odra – 33. Wysoko w tej naszej sporządzonej naprędce klasyfikacji są też – co zrozumiałe – inne drużyny, które tak jak my legitymują się statusem beniaminka. Górnik Zabrze wygrywał 18-krotnie (10 w I lidze, 8 w ekstraklasie), Raków Częstochowa – 17-krotnie (9+8), a Puszcza Niepołomice – 16-krotnie (9+7).

Nie zapominajmy jednak, że rok trwa. Ten pierwszoligowy – jeszcze do nadchodzącego weekendu, w którym będziemy mogli ustrzelić zwycięstwo nr 21, czyli popularne „oczko”. Będziemy nudni – wszyscy na Oleską! Gramy z Pogonią Siedlce, gramy o mistrza jesieni!